MILAN KILIÁN
Klatovy/ Ani napodruhé se nepodařilo klatovskému soudu uzavřít případ rvačky z klatovské diskotéky Lázně, při níž utrpěl Václav V. z okresu Plzeň–jih otřes mozku. Zranit ho měl Aleš K. z Klatov, ten to však odmítá. Navíc tvrdí, že je obětí špatné práce policistů.
Podle obžaloby měl podnikatel Aleš K. v listopadu 2006 zaútočit v Lázních na Václava V. a zbít ho tak, že mu způsobil otřes mozku. Ten ale tvrdí, že je nevinný. „V Lázních jsem onu noc byl, ale jen jsme si dali s kamarády nějaké pití a zase odjeli. S nikým jsem se nepral,“ tvrdil u prvního líčení Aleš K. a tuto verzi potvrdilo i několik jeho kamarádů. Naopak Václav V. jednoznačně prohlásil, že v Aleši K. poznává násilníka, který ho bezdůvodně napadl a brutálně zbil.
Na včerejší jednání byl jako svědek přizván bratr obžalovaného, ten ale využil svého práva a odmítl vypovídat. Jasno do věci nevnesl ani Václavův kamarád Milan B., jenž řekl, že v obžalovaném útočníka nepoznává.
Jedním z hlavních trumfů obžaloby by tak měla být policejní rekognice (poznání osoby), při níž Aleše K. dvakrát poznal mezi čtyřmi figuranty jak Václav V., tak svědkyně, která byla přítomna jejich hádce před diskotékou. Právě rekognici však Aleš K., který již byl jednou v minulosti soudně trestán za to, že způsobil druhému při rvačce otřes mozku, zpochybňuje. „Ten den jsem absolvoval tři rekognice. První byla s někým, kdo měl být v onu noc také v Lázních napaden. Ten uvedl popis, který odpovídal mně, při rekognici mě ale nepoznal. Když pak přišla na řadu druhá rekognice, vedli mě tak, že mě Václav V. spatřil ještě před ní,“ tvrdí Aleš K. Jeho advokát k tomu dodal, že je přesvědčen, že se „policisté tímto způsobem pojistili“. Soudce Jaromír Veselý proto odložil případ na únor, kdy bude předvolán policista, jenž prováděl rekognici. Pak už by mělo být jasno, zda policie pochybila, či nikoliv. A zda je Aleš K. vinný.