Za uplynulý víkend byli dopadeni tři opilí řidiči. Nejvíce si před jízdou přihnul 24letý Klatovan, který při řízení Škody Felicia v ulici Kpt. Nálepky nezvládl řízení a narazil do Suzuki Swift a Škody Octavia. „Na místě nehody zastavil, svědkyním uvedl osobní údaje a z místa odjel. V místě bydliště byl zastižen hlídkou policie a byl vyzván k dechové zkoušce. Alkoholtester zjistil 2,34 promile alkoholu v dechu. Škoda na vozidlech činí 45 tisíc korun,“ popsala případ klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Před usednutím za volant se řádně posilnila i 39letá žena z Rokycanska, která řídila Opel Corsa od obce Dehtín na Kokšín. „Při projíždění pravotočivé zatáčky řidička dostala s vozidlem smyk a vjela do protisměru. Bokem vozidla zachytila o protijedoucí Audi A4 a vjela vlevo mimo vozovku, kde se vozidlo převrátilo na levý bok. Při nehodě byla lehce zraněna. Podrobila se dechové zkoušce a alkoholtester zjistil 1,31 promile alkoholu v dechu. Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz. Škoda na vozidlech činí 35 tisíc korun,“ uvedla Ladmanová.

Posledním hříšníkem je 40letý Klatovan, který v tomto městě naboural při parkování do stojícího mercedesu. Poté odešel domů, kde ho po zhruba dvou hodinách našli policisté. Při kontrole nadýchal 0,35 promile. Škoda je 80 tisíc korun.

Za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí motoristům nejen ztráta řidičského oprávnění a vysoká pokuta, ale při závažných následcích až tříleté vězení.