Po 69 lidech pátrají v současné době policisté z Klatovska. Některé hledají marně již celé roky. Deníku to potvrdila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

„Jen v loňském roce jsme vyhlásili v okrese 192 pátrání. Důvodů je pět – pohřešování blízkými osobami, příkaz k zatčení, pátrání po pobytu, po svěřencích a příkaz k dodání do výkonu trestu. Zhruba každé šesté pátrání z loňska trvá,“ uvedla Ladmanová.

V Pošumaví se hledají především lidé, kteří spáchali trestnou činnost, nebo jsou z ní podezřelí. Například po ztracených dětech se za posledních pět let na Klatovsku pátralo jen několikrát. Zatímco dva malé školáky, kteří utekli z domova na Horažďovicku a Hartmanicku, se i s použitím vrtulníku s termovizí a další techniky podařilo najít, další pátrání, které mají ještě mnozí v živé paměti, skončilo tragicky. Šlo o tříletého Romana Červeňáka, kterého vloni v dubnu na Měčínsku hledaly stovky lidí. Chlapec byl nalezen zavražděný, pachatel stále uniká. Jediným mladíkem, kterého policisté dodnes na Klatovsku hledají, je 17letý Bohumil Gabrlík. Ten odešel z domova vloni v březnu a od té doby ho rodiče neviděli.