Známý výrobce košil, firma Joka Klatovy, jde do dražby. Vyvolávací cena činí 40 milionů korun a podle správce konkurzní podstaty Jana Špeliny vychází ze znaleckého posudku.

Firma v současné době funguje v jednosměnném provozu a zaměstnáno je zde pětapadesát pracovníků. Jsou to dělnické profese i HTP pracovníci. „Výroba je určena pro tuzemský trh,“ potvrdil Deníku Špelina.

Joka se dostala do problémů poté, co se dluh začal šplhat k desítkám milionů korun. Například jen na sociálním pojištění dluh dosáhl 2,5 milionu, přibližně stejná částka se týká zdravotního pojištění. Kolem 30 milionů činí dluh dodavatelům.

Správce konkurzní podstaty bude rád, pokud se firma v dražbě, která je naplánována na 22. ledna v Plzni, prodá. „V týdnu jsme měli první termín na prohlídku firmy pro zájemce. Nepřišel nikdo. Další termín je v pondělí,“ upřesnil Špelina.

O vyjádření k výši vyvolávací ceny jsme požádali jednoho z majitelů firmy, Daniela Vodičku. Ten ale svůj mobilní telefon nezvedal a nereagoval ani na SMS zprávy. Měsíc poté, co byl na Joku na přelomu září a října loňského roku prohlášen Krajským soudem v Plzni konkurz, uvedl Vodička, že je rád, že výroba zůstala nadále zachována.

V to, že se firmu podaří brzy prodat a bude i pod novým majitelem dál vyrábět, doufají i zaměstnanci. „Joka je v Klatovech pojmem, ale kdo ví, jak skončí,“ vyjádřila své obavy jedna ze zaměstnankyň, která nám ale odmítla říci své jméno.