Dva roky poté, co se v Tyršově ulici v Klatovech pokládal nový asfaltový koberec, se ve stejných místech bude od jarních měsíců kopat znovu. Tentokrát však bude oprava mnohem rozsáhlejší.
„V rámci akce Klatovy – čisté město se budou měnit kanalizační a vodovodní řady, pak přijde na řadu kompletní úprava povrchu komunikace,“ řekl starosta Klatov Rudolf Salvetr. Položení asfaltu, protože jde o silnici I. třídy, však bude platit Ředitelství silnic a dálnic, město Klatovy se finančně připojí stavbou chodníků.

S výkopovými pracemi se začne 1. března a potrvají až do července. Řidiči budou muset po dobu rekonstrukce využívat objížďky Dragounskou a Havlíčkovou ulicí, ve kterých se donedávna také ještě kopalo.
Vzhledově bude Tyršova ulice po dokončení připomínat Vídeňskou: při chodnících bude několik parkovacích míst a také komunikace bude užší, zhruba 7,5 metrů.

Některým místním lidem, vzhledem k opravě před dvěma lety, přijde nový zásah do komunikace zbytečný. Raději by viděli hotový obchvat města, protože provoz Tyršovou ulicí a kolony aut postávající na světelné křižovatce jsou každodenním problémem. „Bydlím ve druhém patře domu naproti samoobsluze a z blízké křižovatky hustý provoz slyším. Pokud se tady bude kopat, hluk aut se sníží, ale na druhou stranu bude problém pro chodce, kudy nejlépe přejít. To jsme zažili už před dvěma lety,“ říká obyvatelka Klatov z Tyršovy ulice Soňa Bačová. Dodává, že za běžného provozu je komplikované i přecházení této ulice. „Člověk musí dávat velký pozor. Přechod k obchodu je docela daleko, takže spousta lidí raději narychlo přebíhá silnici přímo proti obchodu,“ uvedla žena.