Bar kolem půlnoci připomínají nezřídka silnice na Klatovsku, soudě alespoň podle stavu některých motoristů. V rozmezí pouhých 24 hodin zde policisté dopadli tři opilé a jednoho zfetovaného řidiče.

„Naše hlídka kontrolovala v Dobršíně 27letého muže ze Sušice, který řídil osobní automobil audi. Podrobil se zkoušce na užití návykových látek, která byla pozitivní, souhlasil s lékařským vyšetřením a odběrem moči. Přiznal užití extáze předchozí den,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.
Motoristů, kteří řídí po požití drogy, je na Klatovsku více. „Když si dám dvě piva, tak nadýchám. Ale když třeba hulím trávu, tak policisti na nic nemůžou přijít,“ míní mladý Klatovan. To se však mýlí. „Od loňska máme k dispozici přístroj, který určí užití několika omamných a psychotropních látek. Pokud máme podezření, že je řidič pod vlivem drog, použijeme ho,“ upozorňuje Ladmanová. Když řidič odmítne, dopouští se stejného přestupku, jako když odmítne dýchnout při podezření na požití alkoholu, nebo nesouhlasí s lékařským vyšetřením. „Ve všech těchto případech hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun a zákaz činnosti na jeden až dva roky,“ upozornila policejní mluvčí.

Kromě zmíněného mladíka, který užil drogy, dopadli policisté i tři motoristy, kteří užili alkohol. Největším hříšníkem je 58letý muž ze Strážovska, který u Opálky nezvládl Škoda 100, dostal na zledovatělém povrchu vozovky smyk a vjel částečně do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucí Škodou Fabia. Alkoholtester zjistil 1,30 promile alkoholu v dechu, odmítl lékařské vyšetření a odběr krve. Další dva muži ve věku 20 a 42 let z Klatovska, které policisté zastavili při náhodné kontrole, nadýchali 0,53, respektivě 0,37 promile alkoholu.