Silnice na Klatovsku jsou stále plné opilců za volantem. Potvrdil to i uplynulý víkend, kdy v policejních sítích uvízli čtyři motoristé s alkoholem v krvi. Jeden měl dokonce více než jedno promile.

Dva z dopadených řidičů zavinili dopravní nehodu.

Prvním byl 57letý muž z Přešticka, který při řízení Peugeotu 309 po komunikaci v Klatovech chtěl vjet z pravého do levého jízdního pruhu a přehlédl souběžně jedoucí automobil renault. „Došlo k bočnímu střetu vozidel, nikdo štěstí nebyl zraněn. Řidiči se podrobili dechové zkoušce a u 57letého muže alkoholtester zjistil 0,48 promile alkoholu v dechu. Souhlasil s lékařským vyšetřením a odběrem krve,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.
Druhou nehodu způsobil v noci ze soboty na neděli teprve 18letý muž z Klatov, který řídil Ford Mondeo. Když vyjížděl z parkoviště u Lázní na ulici Dr. Sedláka, najel na chodník a čelně narazil do sloupu veřejného osvětlení. Podrobil se dechové zkoušce a alkoholtester zjistil 1,14 promile alkoholu v dechu, souhlasil s lékařským vyšetřením a odběrem krve. Škoda je 70 tisíc korun. Muži byl zadržen řidičský průkaz.

Další dva hříšníky dopadli policisté při běžných kontrolách. Prvním je 21letý cizinec, který řídil v Janovicích nad Úhlavou Škodu Favorit. Nadýchal 0,14 promile alkoholu a navíc doznal, že nevlastní řidičské oprávnění. I druhým dopadeným je cizinec, který taktéž řídil favorita a taktéž přitom nevlastní řidičský průkaz. Tento 29letý muž byl kontrolován u čerpací stanice v Nýrsku a alkoholtester zjistil 0,97 promile alkoholu v dechu.
„Policie případy šetří ve zkráceném přípravném řízení a muži převzali sdělení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění,“ doplnila Ladmanová.

Někteří motoristé se domnívají, že zvláště teď před Vánocemi, kdy se množí firemní večírky a další podobné akce, by měla policie zpřísnit kontroly. „Stačí se podívat, kolik lidí vyjde z hospody a sedne do auta. Kdyby policie chtěla, tak těch opilců chytne mnohem víc,“ tvrdí řidič z Klatovska. „Dopravně bezpečnostní akce probíhají i v zimních měsících,“ uvedla bez bližšího upřesnění policejní mluvčí.