Sněhová děla jedou na plno, sjezdovky jsou v provozu a i ve všední den je na horách poměrně dost lidí. Tak to vypadalo včera kolem poledne na šumavském Špičáku.

Čerstvě napadaný sníh a pokles teplot pod bod mrazu vylepšily stav na všech sjezdovkách. Momentálně jsou podmínky vynikající,“ uvedl vedoucí provozu sportovního areálu na Špičáku Vladimír Kasík. „Na vrcholu Špičáku je víc než 70 cm sněhu, dole u nástupiště lanovky asi čtyřicet čísel,“ dodal. Včera navíc skončil mimosezonní provoz.

Dnešním dnem se opět rozjely vleky v železnorudských Samotách, kde bude k dispozici i večerní lyžování. „Zatím máme otevřeno jen o víkendu, stejně tomu bude i během příštího týdne,“ uvedla Libuše Dudová z tamního areálu.
Začátek sezony si pochvalují i záchranáři z Horské služby Šumava, kteří během uplynulého týdne ošetřovali jen tři zraněné lidi, z toho dva úrazy se staly na lyžích. „V jednom případě šlo o naražený palec ruky, druhý úraz byl už horší. Jeden z lyžařů spadl a vyhodil si rameno,“ uvedl záchranář Pavel Aubrecht.
Lyžaře a snowboardisty chtějí přivítat i v Kašperských Horách, kde stejně jako v jiných areálech připravili i večerní lyžování.
„Na své si přijdou i běžkaři, protože dnes ráno jsme se na Modravsku pustili do úprav stop. Od čtvrtka také upravujeme stezky pro pěší turisty. Více informací mohou lidé najít na internetových stránkách www.bilastopa.cz,“ podotkl starosta Modravy Antonín Schubert.