Obyvatelé Sušice se dnes na náměstí pokusí zapsat do knihy rekordů hromadným zpěvem koled. Jedním z těch, kteří připojí svůj hlas, bude i tamní starosta Petr Mottl. Ještě, než se tak stane, jsme prvnímu muži Sušice položili několik adventních otázek.

Pane starosto, co vy a Vánoce?
Na Vánoce se těším asi jako většina lidí. Po celoročním pracovním maratónu bych se rád trochu víc věnoval rodině, svým dvěma dcerám a manželce, na které mi opravdu moc času nezbývá. Chystáme se společně absolvovat i většinu akcí, které Sušice pro své obyvatele připravila a které, jak doufám, přispějí k navození té správné vánoční atmosféry. Kromě toho se, samozřejmě, těším na cukroví, na kapra, na dárečky. Ježíškovi už jsem psal, tak uvidíme!

Dáváte si novoroční předsevzetí?
Jedno mám – rád bych přestal kouřit. Ale „novoročním předsevzetím“ bych to nenazval, aby mě pak náhodou někdo nechytal za slovo. Uvidím, jestli další rok bude pro takovéto rozhodnutí příznivým.

Máte nějaké přání do nového roku?
Největší přání, které mám nejen pro své nejbližší, ale pro všechny lidi na světě, je samozřejmě zdraví, dále pak klid a pohoda. Jako starosta bych si navíc přál, aby se nám všem v Sušici dařilo, aby byla Sušice stále hezčí a zajímavější, aby v ní bylo dost pracovních příležitostí, ale také aby měli Sušičáci kam zajít za dobrou zábavou. Prostě, abychom všichni v Sušici rádi žili.