Prodej vánočních stromků byl v regionu zahájen. Jejich ceny oproti loňskému roku příliš nevzrostly, přesto přijdou letošní Vánoce všem pořádně draho.

„O umělý stromeček je mezi zákazníky stále zájem. Není to ale zboží, které by si lidi kupovali každý rok. Umělý stromek vydrží několik let. Už dávno to nejsou takové ty štětky na lahve, jsou precizně vyrobené a určitě doma nikomu ostudu neudělají. Jejich ceny se však liší. Já jsem prodej umělých stromků přenechal jiným, lidi se přesto stále ptají,“ popisuje obchodník Karel Lukeš z Horažďovic.

„Pořídili jsme si umělý stromeček a máme ho už několik let. Měří asi 150 cm a tenkrát jsme za něj dali skoro tisíc korun. Jeho výhodou je, že neopadává. Přesto máme doma ve váze větvičky, abychom byt dostatečně provoněli,“ říká Věra Roušová z Klatovska.

Umělý stromek kolem 90 cm pořídíte do sta korun, stromky kolem jednoho metru a výše se pak pohybují od 200 do 250 korun.
„I u vánočních stromků umělých platí, že smrček je levnější a borovička dražší,“ popisuje klatovská obchodnice Dagmar Šolová.
Řada domácností si přeje mít krásně ozdobený vánoční stromeček, možností jak ho dokonale vyšperkovat existuje v současné době mnoho.

„Je asi úplně jedno, jestli je živý, nebo umělý. Záleží na vkusu každého a na tom, jak si ho ozdobíte. Ozdob je na trhu mnoho, stačí si jen vybrat,“ říká například aranžérka Hana Šebestová z Hrádku u Sušice.

Ozdoby se pořizují za ceny od 5 do 300 korun, záleží na tom, co si na stromek chceme pověsit. Sada s plastovými ozdobami (10 ks) v různých barvách přijde na 19 až 39 korun, pořídí se u českých prodejců či na tržnicích. V obchodech pak skleněné koule pořídíte od 60 do 300 korun, špička se pohybuje kolem 130 korun.