Během nedělní noci se mnohé silnice na Klatovsku přeměnily v zrcadlo. Řidiči se s ledovkou nedokázali vyrovnat, výsledkem je pět zraněných během několika hodin.

První vážnější nehoda se stala už v neděli před 20. hodinou mezi Dehtínem a Kokšínem, kde skončil v příkopu na střeše Renault Clio. „Zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři,“ uvedl operační důstojník klatovských hasičů Josef Heřman.

Nejvážnější nehoda se stala v pondělí před pátou hodinou ranní zhruba půl kilometru od Nýrska. „Při jízdě směrem na Klatovy nezvládla 44letá řidička z Nýrska na zledovatělém neposypaném povrchu mercedes, vjela do protisměru a čelně narazila do svodidel. Vůz se přetočil a vzápětí do jeho pravého boku naboural protijdoucí Peugeot 306, do kterého zezadu narazila Škoda Fabia. Při nehodě byli tři lidé lehce zraněni, škoda činí 185 tisíc korun,“ řekla Deníku klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Ta dodala, že její kolegové se ani poté nezastavili, jen za pondělní dopoledne vyjížděli k dalším šesti nehodám. Ještě jedna z nich si vyžádala přítomnost lékařů. „Šlo o nehodu osobního automobilu Ford Fiesta u Horažďovic, ve směru na Strakonice. Vyjížděli jsme k ní před šestou hodinou ranní. Vozidlo následkem nehody skončilo na boku v příkopu. Jedna zraněná osoba byla v době příjezdu hasičů mimo vozidlo a v péči záchranné služby,“ doplnil krajský mluvčí hasičů František Vaško.

Přestože se námi oslovení policisté, hasiči i řidiči shodli,
že mnohé silnice byly včera ráno zledovatělé a neošetřené, silničáři vinu odmítají. „Od nedělní noci jsme realizovali kontrolní jízdy se sypači a tam, kde to bylo namrzlé, jsme to chemicky ošetřili,“ tvrdí ředitel klatovské Správy a údržby silnic Jiří Velíšek, podle něhož je pro silničáře námraza horší než například sníh. „My projedeme úsek a vidíme, že to tam neklouže. Jenže za dvacet minut na tom místě spadne mrznoucí mlha a začne to klouzat. S tím nemůžeme nic dělat,“ tvrdí Velíšek, podle něhož je navíc námraza pro řidiče špatná i v tom, že na rozdíl od sněhu není vidět.