Plzeňský kraj přispěje obcím na řešení jejich dlouhodobých problémů, které nemohou finančně vyřešit v rámci svého rozpočtu. Rozhodli o tom zastupitelé na středečním zasedání. Mezi 25 obcí rozdělil kraj téměř 50 milionů korun. Více než 14 milionů z této částky bude rozděleno mezi sedm obcí z Klatovska.
„Peníze budou využity převážně na rekonstrukce a opravy škol zřizovaných obcemi, na řešení havarijních stavů na majetku obcí či na podporu významných projektů,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Alena Šatrová.

Na největší „dárek“, pětimilionovou dotaci, se mohou těšit v Měčíně a v Kašperských Horách, kde se o dotaci včera dozvěděli od Deníku. „Opravdu? No to je super zpráva. Teď ke konci roku už jsem nevěřila, že bychom mohli peníze na rekonstrukci dostat,“ neskrývala nadšení kašperskohorská starostka Alena Balounová. Velkou radost měl i první muž Měčína Stanislav Skala. „Jsem hrozně šťastný, protože díky těmto penězům bude moci Měčín fungovat dál. Sice to nebude stačit na celou rekonstrukci školní jídelny a mateřinky, ale i tak je to skvělá zpráva,“ prohlásil starosta.

PŘEHLED DOTACÍ:
Hartmanice – dotace ve výši 1 milion Kč je určena na rekonstrukci Základní školy v Hartmanicích.
Kašperské Hory – dotace ve výši 5 milionů Kč je určena na rekonstrukci školní kuchyně a jídelny Základní školy v Kašperských Horách.
Měčín – dotace ve výši 5 milionů Kč je určena na rekonstrukci školní jídelny a mateřské školy v Základní škole Měčín.
Pačejov – dotace ve výši 3 miliony Kč je určena na rekonstrukci školní jídelny Základní školy v Pačejově.
Předslav – dotace ve výši 300 tisíc Kč je určena na rekonstrukci Základní a mateřské školy v Předslavi.
Janovice nad Úhlavou – dotace ve výši 200 tisíc Kč je určena na odstranění havarijního stavu kanalizace.
Zborovy – dotace ve výši 50 tisíc Kč je určena na odstranění havarijního stavu chodníku na autobusové zastávce v obci Zborovy.