Tak to vypadalo v posledních měsících na hlavním tahu z Klatov do Plzně. Důvodem byla stále probíhající rekonstrukce mostíku nad potokem v obci Borovy a frézování a asfaltování hlavní silnice u Borov, Červeného Poříčí a dále Lužan a Přeštic na Plzeňsku. Teď přichází dobrá zpráva. Práce už skončí. „V tomto týdnu se bude dělatt u Dehtína a Štěpánovic, stejně jako u Lužan a Horní Lukavice, vodorovné značení komunikací a úpravy krajnic. Zároveň mezi Borovami a Červeným Poříčím dojde ještě k frézování a pokládce nové vrstvy. Během několika dnů skončí omezení v obci Borovy, kde probíhá oprava mostu. Změny termínů jsou samozřejmě možné s ohledem na počasí a techniku, protože vodorovná značení lze provádět třeba jen na suchý povrch komunikace,“ informoval provozní náměstek Ředitelství silnic a dálnic – Správa Plzeň Michal Syřínek.
„Už se nemůžeme dočkat, až všechny práce skončí. Bylo to opravdu náročné. Tvořily se tu tak dlouhé kolony, že byl problém přecházet hlavní silnici, která vede naší obcí. Práce končí a my si všichni konečně oddychneme,“ říká starosta obce Borovy Jiří Černý. Podobná situace byla i v nedalekých Lužanech u Přeštic.
„Řidiči, kteří museli absolvovat v poslední době cestu z Klatov do Plzně nebo obráceně, ví, jak to tady vypadalo. Nemohli jsme větrat, přecházet silnici. Byl problém jít do obchodu, na poštu, na autobusovou zastávku, a nebo děti do školy. Situace se už ale lepší,“ říká Vladimír Vodička z Lužan.