V regionu přibývá útoků na policisty. „Zatímco vloni byli za celý rok napadeni jen tři státní policisté, letos již evidujeme pět těchto případů,“ upozornila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Jeden z útoků projednává v současné době klatovský soud. Před ním stanul Zdeněk Z. (32), který je obžalován z toho, že v Hořákově poštval na hlídku své psy a jednoho z mužů zákona udeřil boxerem .

Případ se stal počátkem června. Jak již Deník informoval, silně opilý muž tehdy štval proti sobě svého německého ovčáka a dobrmana a zřejmě se vyřádil i na příbytku sousedů. Ti přivolali policii, neboť měli mačetou rozsekaný plot a rozstřílená okna. „Zdeněk Z. poštval své psy na zasahující policisty a jedno z nich udeřil boxerem do břicha a zranil ho. Navíc sousedům vyhrožoval zabitím,“ řekl u soudu státní zástupce. „Při zásahu proti Zdeňkovi Z. byl ve stodole zadržen 38letý muž z Nýrska, po němž bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Na místě se navíc našly i střelné zbraně,“ informovala krátce po události Ladmanová. Dodala, že Zdeněk Z. byl v takovém stavu, že mu lékař musel dát uklidňující injekci.

Právě svým stavem se zkoušel hájit Zdeněk Z. i před soudem. „Ten den jsem dělal v lese na Přešticku. Potom jsme s kamarádem Radkem R. zajeli do Neznašov k našemu známému Davidovi H., kde jsem si dal třetinku piva. Musel mi do něj přimíchat nějaké drogy, protože jsem byl úplně mimo, byl jsem nepříčetný,“ líčil před soudem dlouhovlasý vousáč, který si podle svých slov z inkriminovaného dne toho příliš nepamatuje. Připustil jen, že zbil svého kamaráda Radka R. (toho, jehož policie později zadržela s pomocí služebního psa ve stodole) a že pustil psy. „Na policisty jsem je ale neposílal a ani jsem žádného z nich nepraštil. Boxera jsem jen měl v kapse,“ tvrdil Zdeněk Z. Ten byl v milosti již šestkrát soudně trestán, mimo jiné za krádeže či za podvody, vždy však vyvázl s maximálně podmíněným trestem. Za napadení veřejného činitele mu hrozí až pětiletý nepodmíněný trest, na verdikt si však musí ještě počkat. Soudce Marek Poláček líčení odložil na druhou polovinu prosince, neboť chce vyslechnout zmíněného Davida H.
Pachatelé na Klatovsku neútočí jen na státní policisty, v posledních letech se jejich terčem stali i městští strážníci či strážce národního parku.