Centrum míčových sportů – to je název projektu, v rámci kterého vyrostla nová tenisová hala v areálu bývalého zahradnictví na Domažlickém Předměstí v Klatovech. První milovníci pohybu by měli jejích služeb využít už za několik dnů, zbývají totiž poslední nutné procedury ke schválení stavby haly a jejího zázemí. Majitelem a provozovatelem je firma Hoopcamps, která od roku 1995 pořádá sportovní tábory v několika druzích sportů.

„Naším cílem je činnost dále rozvíjet, a proto jsme hledali možnost vybudování vlastního sportovního areálu v Klatovech zaměřeného na míčové sporty,“ uvedl jednatel společnosti Hoopcamps Stanislav Křiváček. V roce 2000 tak vznikl záměr vybudování Centra míčových sportů v Klatovech. Po získání podpory ze strany města o dlouhodobém pronájmu areálu bývalého zahradnictví na Domažlickém Předměstí se o tři roky později začalo s přípravnými pracemi na výstavbu sportoviště. „Nejprve jsme získali stavební povolení na venkovní víceúčelové hřiště, dva kurty s umělou antukou, a po získání finančních prostředků jsme stavbu doplnili o zakrytí přetlakovou halou o rozměrech 36 krát 36 metrů,“ upřesnil Křiváček s tím, že se jedná o halu hlavně pro tenisové vyžití, ale je možné v ní hrát volejbal i nohejbal. „Přesto si myslíme, že je lepší nabídnout specializovanou halu pro jeden sport s nadstandardním vybavením. V hale je položena umělá antuka, která je novým povrchem, jež vyhovuje jak závodním tenistům, tak i mládeži a rekreačním hráčům. Je totiž velmi šetrný na nohy, ale přitom splňuje veškeré požadavky na kvalitu hry. Součástí haly jsou zrekonstruované šatny se sociálním zařízením,“ uvedl Stanislav Křiváček. Hala byla financována z prostředků lidí sdružených okolo firmy Hoopcamps, měla by být v budoucnu součástí sportovního areálu a sloužit jak aktivitám provozovatele, tak tenisuchtivé veřejnosti, která musela doposud hrát v klatovských tělocvičnách, jež s výjimkou haly v Masarykově základní škole nemají vhodný povrch. „To je pravda. Jsme krytými kurty nadšení a jsme za ně moc rádi,“ potvrdil Deníku prezident klatovského tenisového klubu Richard Hlavsa.

Centrum míčových sportů by mělo být v konečné podobě komplexním sportovním areálem, jeho součástí by měla být víceúčelová sportovní hala, venkovní hřiště, hotel a kongresové centrum a stravovací provoz. „To je ale běh na dlouhou trať a záleží na tom, jak se nám bude vše dařit. Přesto prozradím, že v příštím roce počítáme se zahájením výstavby víceúčelové haly a jejího zázemí,“ dodal Stanislav Křiváček.