Pád rampouchů a sněhu na chodník nebo zaparkovaná auta. V Železné Rudě pravidelný problém, mnozí turisté ale raději přeparkují, než by zavolali hasiče.
„Většinou reagujeme na podnět místních obyvatel, nebo nás informují o možném pádu sněhu a ledu pracovníci města,“ uvedl včera člen železnorudské hasičské jednotky Filip Brož. „Během uplynulých dnů se nám kvůli tomu ale nikdo neozval,“ doplnil. Mluvčí západočeských hasičů František Vaško k tomu však dodal, že v nadcházejících dnech se zřejmě situace změní.

„Podle prognózy meteorologů se má oteplovat, takže zmrzlý sníh půjde ze střech okamžitě dolů,“ upozornil. „Spíš než občané by měl ale situaci sledovat majitel budovy, protože ten je za její stav zodpovědný,“ vysvětlil Vaško.

Někteří kvůli obavám z pádu rampouchů stráví parkováním ve městě i celou hodinu. „V sobotu jsme neměli pomalu kde nechat auto, protože už začala sezona a město je plné lidí. Když jsme konečně našli místo, zjistili jsme, že parkujeme pod kusy ledu,“ stěžovala si Jana Boučková z Plzně, která tento týden tráví na Železnorudsku dovolenou. „Je to každou zimu stejné, ale co s tím naděláme. Samozřejmě mám strach a raději přejdu na druhý chodník, než bych šla pod střechou plnou sněhu,“ dodala železnorudská důchodkyně Anna Novotná.

Doslova ledové ostří už visí ze střechy železnorudského informačního centra. „Necháváme to odstraňovat každou zimu, většinou se o to ale postarají pracovníci Služeb města Železná Ruda. Infocentrum není tak vysoké, abychom museli volat hasiče,“ podotkla pracovnice infocentra Ivana Vilišová.