Svědek se totiž k líčení původně vůbec nedostavil, dorazil až poté, co byl soudem telefonicky upozorněn, že už začalo jednání a že může být za nepřítomnost pokutován. Dorazil tak sice s více než půlhodinovým zpožděním, nicméně přinesl dokumenty o škodě, které byly klíčové pro vynesení rozsudku.
K soudu se nedostavil ani zkušený recidivista Miroslav P., který má za sebou již osm soudních trestů, a to za pohlavní zneužívání, pozměňování peněz, podvody, řízení vozidla bez oprávnění, ohrožování mravní výchovy mládeže a především za krádeže a vloupání do cizích objektů. Právě z posledních dvou trestných činů byl obžalován i tentokrát.

Podle státního zástupce se Miroslav P. letos v květnu vyšplhal po okapové rouře na terasu herna-baru v klatovském Podhůrčí, rozbil dveře vedoucí dovnitř a poté vypáčil čtyři hrací automaty a příruční pokladničku, odkud si vzal větší množství drobných mincí. „Kromě peněz jsem si odnesl i třicet cédéček a a atrapu bubínkového revolveru. Poté jsem vše zabalil do ubrusu a po okapu sešplhal zase dolů,“ řekl policistům krátce po dopadení pachatel. Tomu podle obou poškozených mužů pomohla lajdácká práce bezpečnostní agentury, která sice dostala od čidla signál o vloupání a na místo dokonce vyjela, ale pachatele nezaregistrovala, a tak zase odjela. Miroslav P. tak mohl v poklidu zmizet i s lupem za zhruba 45 tisíc korun.
Za krádež a poškozování cizí věci poslal klatovský soud Miroslava P. na dvanáct měsíců do věznice s ostrahou. Rozsudek dosud není pravomocný.