Po sedmiměsíčním vyšetřování odložila policie případ vraždy tříletého Romana Červeňáka z Měčína. Stalo se tak to, na co Deník upozorňoval již v říjnu, kdy Románkovi příbuzní oplakávali půlroční výročí od jeho smrti.

Případ Romana Červeňáka je plný otazníků již od samého začátku. Policisté po něm začali pátrat letos 17. dubna večer, když jim jeho příbuzní oznámili, že chlapce nemohou najít. Klučinu hledaly na Měčínsku stovky dobrovolníků i profesionálů, nakonec byl objeven 19. dubna dopoledne mrtvý v gauči ve sklepě zámečku, kde žil s více než dvěma desítkami svých příbuzných. Pitva prokázala, že byl uškrcený, podle informací Deníku byl navíc pohlavně zneužitý.

„Policisté na případu intenzivně pracovali celých sedm měsíců a pátrali po vrahovi. Shromažďovali důkazy, prověřovali informace a všechny skutečnosti, které jsou nutné k objasnění případu, prováděli výslechy osob, vyhodnocovali stopy a vyžadovali odborné expertízy. Celý případ je velmi složitý od samého počátku. Po chlapečkovi policisté pátrali dva dny, příbuzní pohřešování ohlásili s časovou prodlevou několika hodin a také se na místě nálezu po celou dobu pátrací akce pohybovalo větší množství osob. Na místě činu bylo zajištěno větší množství stop, ale nepodařilo se prokázat, že mají vztah k případu,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Václavová.

Podle policistů, kteří jsou o případu informováni, má s největší pravděpodobností vraždu na svědomí jeden z Románkových příbuzných, nejsou pro to však dostatečné důkazy. Červeňákovi ale nevěří, že by chlapce zabil někdo z nich. „Pořád nás všechny vyslýchali. Kdyby to byl někdo z nás, tak by nějaký důkaz najít museli,“ je přesvědčena Románkova matka Zdeňka Červeňáková. Ta Deníku řekla, že na mrtvého syna denně myslí. „Moc si přeji, aby jeho vraha chytili. Nezaslouží si běhat na svobodě. A chtěla bych, aby trpěl, jako trpěl Románek, i kdyby to měl být někdo z nás,“ uvedla Červeňáková.

Vrchní policejní komisař případ Románkovy vraždy odložil s odůvodněním, že uplynula zákonná lhůta pro prověřování a dosud se nepodařilo zjistit takové skutečnosti, na základě kterých by mohla být konkrétní osoba obviněna. „To ale neznamená, že se případem nebudeme dál zabývat. Pokud se objeví nové skutečnosti, budeme pokračovat ve vyšetřování této brutální vraždy, která otřásla i zkušenými kriminalisty,“ upozornila další krajská policejní mluvčí Helena Malotinská.