"Normálně hrál a najednou upadl dozadu. Zapadl mu jazyk, který jsme mu vyndali a snažili se ho oživit. Bohužel se nám to nepodařilo,“ řekl Deníku sekretář domácího oddílu Zdeněk Kolář. O případu se nechtěl více bavit, stejně jako mnozí další stolní tenisté, které jsme oslovili.

Úspěšní nebyli ani přivolaní zdravotníci ze záchranné služby. „ Resuscitace nepomohla. Podle zasahujícího lékaře hráči pravděpodobně selhalo srdce, to však musí potvrdit pitva,“ řekl Deníku zdroj, který je o případu informován. To, že měl 65letý Rajtmajer problémy se srdcem, zaslechl i předseda Okresního svazu stoního tenisu v Klatovech Eugen Scheinherr. „Údajně byl dokonce se srdcem krátce před zápasem na lékařské prohlídce,“ potvrdil Scheinherr, jenž je smrtí kamaráda šokován. „Byl to dobrý sportovec a dobrý člověk,“ dodal Scheinherr.

Klatovsko je známé aktivními stolními tenisty vysokého věku, v jejich čele například stojí téměř osmdesátiletý Rudolf Chroust. Páteční smutná událost není první. V minulosti . zemřel mezi dvěma zápasy také klatovský hráč Vojtěch Soltysiak.