Své reprezentanty na jihu Čech mělo i město karafiátů. Z klatovských nejmladších závodníků změřili síly se svými vrstevníky Eva Zámečníková (ročník narození 1997), Daniel Šmíd (1997), Evžen Marek (1999) a Aneta Faloutová (2000). V každé disciplíně a kategorii (ročníky narození 1997, 1998, 1999 a mladší) startovalo asi čtyřicet závodníků.

Nejmladší zástupci klatovského plavání sice na stupně vítězů nedosáhli, ale velmi blízko k tomu měla Aneta Faloutová v závodě na 50 metrů prsa, když osobním rekordem 54,7 vteřiny vybojovala čtvrtou příčku v kategorii ročníku narození 1999 a mladších.
Do první desítky se ještě v kategorii ročníku narození 1997 vešla i Eva Zámečníková, která na prsařské stovce výkonem 1:45,4 minuty vyplavala osmou příčku.

„S vystoupením našeho nejmladšího žactva jsme spokojeni, závody všichni zvládli technicky velmi dobře, jejich výkony – zpravidla v polovině výsledkového pole – odpovídají současným možnostem těchto plavců. Aneta Faloutová se letos utkala ve své kategorii s žačkami většinou o rok staršími a čtvrtá příčka je velmi pěkným umístěním,“ chválil naděje trenér Plaveckého klubu TJ Klatovy Ivan Šlajs.
Nejmladší žactvo si změří své síly ještě na závodech s názvem Plzeňský vodník, který je na programu 21. prosince v Plzni na Slovanech. „Bude to také poslední letošní soutěž klatovských plavců,“ upřesnil trenér.