Václav Kotáb z Dlažova se už nemusí obávat, že mu voda vytékající z prasklého vodovodního řadu bude způsobovat vlhkost zdiva jeho rodinného domku. Obec totiž splnila slib, kritický úsek nechala opravit a vyřešila tak problém, na který Deník koncem června upozornil.
„Podařilo se nám opravit úsek v délce 500 metrů, který patřil k nejkritičtějším. Staré trubky nahradily plastové,“ řekl starosta Dlažova Petr Kodeš. „Částka sice zatížila rozpočet obce, ale potěšilo nás rozhodnutí Plzeňského kraje, který vyslyšel naši žádost a přidělil nám mimořádnou dotaci ve výši 600 tisíc korun,“ dodal starosta.

Spokojen je i Václav Kotáb. „Jsem rád, že je vodovod v kvalitním materiálu, nikoliv v rourách pocházejících z roku 1947,“ říká muž, který už odevzdal zapůjčený vysoušeč, jímž denně odsával vlhkost ze zdiva své nemovitosti. „Zda tady ale bude úplně sucho, to se projeví až po zimě, když se oteplí,“ dodal občan Dlažova.
Tamní zastupitelé jsou si vědomi toho, že vodovod je v kritickém stavu. Ale kompletní rekonstrukce by si vyžádala zhruba 4,5 milionu korun. „Požádali jsme sice o dotace, ale nebyly nám poskytnuty. Jsem rád, že alespoň na částečnou opravu kritického úseku nám kraj vyšel vstříc,“ dodal Kodeš.