Jdeme do Škodovky, budou znovu na sklonku podzimu příštího roku říkat Klatované. Jenže už nepůjdou do známé průmyslové firmy, nýbrž do nového obchodního centra, které zde na jaře začne pod stejným názvem budovat česko – bavorská developerská skupina InterCora.

„Čekáme na vydání stavebního povolení a hned, jak se po zimě oteplí, začneme stavět,“ potvrdil Deníku ředitel společnosti InterCora Ivan Hlaváček. Na 63 metrech čtverečních budou mít pronajaté obchody známé prodejní řetězce, ale objeví se zde i například naprostá novinka v republice, kterou je Back Drive, kde si nakoupíte čerstvé pečivo u okénka, aniž byste přitom museli vystupovat z auta.

Ačkoliv InterCora prezentuje na svých internetových stránkách termín dokončení stavby červen 2008, ředitel Hlaváček je v prognózách opatrnější. „Spíše přelom léta a podzimu, ale do příštích Vánoc určitě,“ slibuje Hlaváček.
Rozhodnutí InterCory budilo vášně mezi klatovskou veřejností už od samého počátku. „Je škoda, že historický objekt Škodovky zbourali,“ říká Libuše

Lavičková z pět kilometrů vzdáleného Bezděkova, která do Klatov jezdí pravidelně za nákupy. „Nákupní centrum je třeba a těším se na něj, ale myslím, že mohlo stát klidně dál od centra,“ domnívá se Klatovanka Jana Birasová.

InterCora se však zavázala, že současně s výstavbou nákupního centra, jehož samozřejmostí budou i tři stovky parkovacích míst, odlehčí dopravě. „Těsně pod železničním viaduktem na Domažlické ulici bude druhý kruhový objezd a na něj bude navazovat nová propojovací komunikace ulicí Za Tratí. Stejně tak se dostanou motoristé dobře i do nákupního centra na protější straně Domažlické ulice, kam v současné době při cestě do centra nelze odbočit,“ vysvětluje Hlaváček. Nové řešení komunikace by mohlo částečně ulehčit dopravě směřující od Domažlic do centra.