„Konečně se už v Pražské ulici nebudou tvořit kolony vozidel a městská hromadná doprava bude zajíždět do centra,“ oddechli si tento týden Klatované. Jedna z nejfrekventovanějších ulic města byla po několik měsíců trvající rekonstrukci v rámci akce Klatovy – čisté město opět otevřena.

„Bylo to náročné hlavně pro nás, starší obyvatele, protože jsme se neměli autobusem jak dostat do centra města,“ posteskla si Klatovanka Jaroslava Veselá. „Navíc v náhradních autobusových zastávkách a změnách jízdních řádů byl zmatek. To se teď už snad zase dá do pořádku,“ dodala žena.
Spokojená se znovuotevřením Vídeňské ulice je i Erika Soušková ze Svazu zdravotně postižených Šumava v Klatovech. Sídlo svazu se totiž nachází právě v jednom z domů v této ulici a kvůli rozkopaným chodníkům i silnici nebylo možné pro většinu členů se do sídla dostat. „Rekonstrukce ulice pro nás znamenala půlroční neúčast na schůzích a nejrůznějších aktivitách svazu. Až budou dokončeny všechny chodníky a křižovatka ulic Vídeňská a Podbranská, bude to ještě lepší,“ říká Soušková, které se nová tvář ulice, zejména v její horní části, kde byl asfaltový povrch vystřídán dlažebními kostkami, líbí. „Mezi členy našeho svazu jsme se shodli, že s vánoční výzdobou této ulice se místo ještě více zkulturní,“ domnívá se Soušková.

Rozkopané ulice, které se opravují v rámci akce Klatovy – čisté město, ale řadě lidí vadí a často anonymně poukazují na některé nedostatky. „Vídeňská ulice je sice nově udělaná, ale co je to platné, když provoz se tu nesníží. Dokud nebude obchvat, nic se nezlepší,“ posteskla si mladá maminka, která ale nechtěla uvést své jméno.

Po rekonstrukci Vídeňské ulice si odechli i tamní obchodníci. „Samozřejmě že se rekonstrukce podepsala na našich tržbách, protože sem chodí hlavně starší občané a ti měli potíže se sem dostat. Ale musím říct, že se tady pracovalo nepřetržitě a jsme rádi, že už je to za námi,“ uvedla Jaroslava Kuběnová z drogerie Teta sídlící ve Vídeňské ulici v Klatovech.