Kvalita ryb je velmi dobrá, cena vánočního kapra bude o šest korun vyšší než loni, tedy 65 korun za kilogram bez daně na sádkách Klatovského rybářství. Na pultech prodejců se bude cena před Vánoci pohybovat od 80 korun výše. Uvedl to ředitel společnosti Václav Voráček.

„Na dvojnásobek vzrostly meziročně náklady na krmení,“ vysvětlil Voráček Deníku hlavní důvod růstu ceny.
Klatovští rybáři vylovili od září 580 tun ryb, tedy stejně jako loni. Téměř celá produkce se prodá koncem roku. „Na Vánoce bude ryb dostatek,“ dodal Voráček. Zhruba 90 procent tvoří kapři o hmotnosti nad dva kilogramy. Čeští zákazníci požadují kapry těžší než 2,5 kg. Zbytek jsou tolstolobici, amuři a dravci - štika, candát a sumec. „Ryba z podzimních výlovů je velmi kvalitní, bez boláků nebo povrchových zranění, a dobře vyživená,“ řekl ředitel.

Už na jaře vylovila firma 250 tun ryb. Celkem letos plánuje Klatovské rybářství produkci 1100 tun ryb, meziročně o 30 tun více. Zhruba 800 tun bude kaprů, stejně jako loni. Asi 45 procent ryb o nižší hmotnosti 1,1 až 1,6 kg vyveze firma do Německa a malé množství do Polska. Mírně více než loňských 160 tun vyprodukují rybáři z Klatov lososovitých ryb - pstruhů a sivenů.

Podnik nyní rybníky zazimuje a jeho lidé budou do jara provádět údržbu, opravy hrází a vysekávání porostů.