Více než sto tisíc korun stála nová vánoční výzdoba, kterou už brzy nainstalují pracovníci technických služeb na klatovském náměstí a v přilehlých ulicích. Řadu skleněných koulí, balíčků a dalších ozdob totiž zničil vánoční strom, který vloni pod náporem větru na klatovském náměstí padl.
„Strom navíc přetrhl i vedení a rozbil několik žárovek. Takže jsme museli zainvestovat i do osvětlení stromu,“ uvedl ředitel klatovských technických služeb Jiří Pour.

Naopak v Sušici si vystačí s vybavením, které použili už vloni. „Stejně jako v předchozích letech vyzdobíme s příchodem adventu historickou část města, tedy náměstí a přilehlé ulice,“ podotkl vedoucí tamních technických služeb Václav Toman.

Pozadu nezůstávají ani v menších městech. Dvacet tisíc korun chtějí letos investovat do vánočního osvětlení zastupitelé v Kašperských Horách.
Řada lidí se ale obává, že ani letos se vánoční výzdoba nevyhne pohledům vandalů a nenechavců. „Dříve jsme strom v Klatovech zdobili celý, teď se snažíme dávat ozdoby na větve tak, aby na ně nikdo nedosáhl,“ vysvětlil Pour. I v Železné Rudě letos použijí výzdobu z loňska. „Investovali jsme jen do oprav té původní. Navíc novou výzdobu jsme vloni kupovali do Hojsovy Stráže,“ uvedl starosta Železné Rudy Michal Šnebergr.