Pokud se představitelé města Sušice dohodnou se zájemci na koupi objektu bývalých kasáren a bývalé porodnice, mohly by ve městě vzniknout nové bytové jednotky.

„V majetku města máme dva nevyužité objekty, které v současné době nabízíme zájemcům. Prvním z nich je areál bývalých kasáren v lokalitě Pod Kalichem, který je v dezolátním stavu. Stávající územní plán počítá s tím, že by tam mohlo vzniknout společně smíšené bydlení a drobná výroba,“ informoval Deník starosta Sušice Petr Mottl a pokračoval: „Středem oblasti je plánován obchvat Sušice, ale já si myslím, že je to nesmysl, takže nyní připravujeme studii na změnu územního plánu, kde by stálo za to dát obchvat pryč a území prodat pro účely bydlení.“
Lokalita Pod Kalichem je hezké místo nad Sušicí s výhledem na rozhlednu Svatobor. „Už tu byl zájemce ze strany soukromého investora, ještě s ním budeme diskutovat o ceně,“ uvedl starosta Petr Mottl.

Dalším objektem, který by mohl sloužit pro bydlení, je areál bývalé porodnice. S tímto objektem mělo město původně plány, že by se zde mohl vybudovat hospic nebo enviromentální centrum, ale nakonec zastupitelé rozhodli o jeho prodeji. „Podle mého názoru je to nejrozumnější varianta,“ řekl sušický starosta a dodal: „Jde o zajímavou lokalitu. Chtěli bychom, aby zde nový majitel, až to od města odkoupí, vystavěl bytové jednotky nebo eventuelně soukromé sociální zařízení, například domov důchodců nebo hotel. S tím bychom rozhodně souhlasili.“
Cena za objekt bývalé porodnice, kterou určil znalec jako „startovací“, byla stanovena na 9, 5 milionu korun.
Objekt nebyl dlouhá léta využíván, a tak je potřeba počítat s celkovou rekonstrukcí a značnými investicemi.

„Dnes je vše o penězích. Investovat jako město do bydlení, i kdybychom sehnali dotaci, je nemožné, protože naše spoluúčast by byla i tak velmi vysoká. Myslím si, že město by nemělo vlastnit majetek, který nezbytně nepotřebuje. Mělo by se chovat jako podnikatelský subjekt a vytvářet podmínky pro investory,“ dodal Mottl.

„Podle mého názoru je to rozumné řešení vystavět zde nové byty, neboť díky nim se do Sušice nalákají mladí lidé. Doposud bylo také nevýhodou, že nebyly byty pro učitele či lékaře, a to by se tím mohlo změnit,“ vyjádřil se k tomuto tématu ředitel základní školy v Lerchově ulici Čestmír Kříž.