Otec se synem, kteří vyrazili na sjezdovku na Špičáku, si chtěli z vrcholu zkrátit cestu k hotelu Rixi, v lese ale zabloudili. „Dvojice doplatila na neznalost terénu a navíc se už stmívalo. Cesta neznámým terénem si naštěstí nevyžádala žádná zranění,“ popsal pátrací akci záchranář Martin Kocum.
Kromě toho museli členové Horské služby ošetřovat několik lidí, kteří utrpěli na sjezdovkách úraz. „Ve většině případů šlo o lehká poranění,“ doplnil záchranář s tím, že vzhledem k vysoké návštěvnosti o uplynulém víkendu nebyla úrazovost nijak vysoká. „Nejčastější příčinou bývá přecenění sil a následná únava a v některých případech i neohleduplnost vůči ostatním návštěvníkům areálů,“ vysvětlili šumavští záchranáři. Přesto v posledních letech ubývá těžších úrazů hlavy, především kvůli rozmachu přileb.
O uplynulém víkendu zažil Špičák takový zájem lyžařů a snowboardistů jako málokdy v hlavní sezoně. „Až do čtvrtka bude ski areál mimo provoz. Plný provoz zahájíme v pátek 23. listopadu a od tohoto dne bude otevřeno nepřetržitě. Spustíme všechny vleky, bude otevřena půjčovna, lyžařská škola a ski & snowboard servis. V tomto týdnu bude dále pokračovat zasněžování sjezdovek a další přípravy na hlavní sezonu,“ uvedl vedoucí sportovního areálu na Špičáku Josef Treml.
Podle informací z webových kamer leží na Špičáku zhruba osmdesát centimetrů prachového sněhu a denní teplota se pohybuje kolem čtyř stupňů Celsia.