Učně ze strojírenských oborů Integrované střední školy v Klatovech zřejmě čeká stěhování. Rada Plzeňského kraje na svém úterním jednání doporučila prodat stávající pracoviště praktického vyučování v Domažlické ulici společnosti InterCora, která v areálu, kde se objekt nachází, plánuje výstavbu hypermarketu Tesco.
„Nápad vzešel na základě dřívějšího jednání mezi městem Klatovy a společností InterCora. Plzeňský kraj, který je zřizovatelem zmíněné střední školy a majitelem objektů, variantu prodeje podpořil, protože je to jediná stojící budova z celého areálu bývalé Škodovky a působí v zástavbě neesteticky,“ uvedl pro Deník náměstek hejtmana pro oblasti ekonomiky, finance a majetek Plzeňského kraje Vladislav Vilímec. Ten zároveň popřel nepodložené informace o tom, že by se pracoviště praktického vyučování mělo stěhovat do areálu klatovské Střední průmyslové školy.
Podle Vilímce by nejschůdnější variantou nového sídla zmíněného pracoviště byl areál bývalého ČSAD, kde funguje pracoviště žáků učebního oboru automechanik. „Samozřejmě bychom peníze z prodeje starého objektu vložili do oprav a rozšíření nového výcvikového střediska,“ upřesnil Vilímec.
Také ředitel Integrované střední školy v Klatovech Miroslav Karnet přiznává, že pracoviště praktického vyučování na Domažlické ulici je staré. „Je tam sice nové sociální zařízení a topení, ale stejně by byly zapotřebí další opravy,“ míní Karnet. Škola nyní očekává, jak se celá záležitost bude nyní vyvíjet. Rada Plzeňského kraje sice prodej objektu doporučila, ale konečné slovo bude mít zastupitelstvo. „To zasedá začátkem prosince,“ upřesnila mluvčí Krajského úřadu v Plzni Jana Filípková.
Za kolik objekt InterCora koupí, odmítl její ředitel Ivan Hlaváček upřesnit. „Objekt se nachází v našem areálu, ale pokud jej nekoupíme, nic se nestane. Pokud ano, je pak na Plzeňském kraji, jakým způsobem bude hledat náhradní varianty pro zmíněné pracoviště,“ upřesnil Hlaváček.