„Až obsadíme nové byty, zbyde nám patnáct žádostí, což je na Chudenice poměrně dost,“ uvedl včera starosta Chudenic David Klíma. Třebaže v obci přestala fungovat škola, o bydlení v tamní lokalitě mají lidé pořád zájem. Zastupitelé se proto pustili do stavby třetího činžovního domu, ten ale svou kapacitou nepokryje žádosti, které má obec v evidenci. „Uvažujeme ještě o dalším projektu, ale ten bude pochopitelně závislý na dotacích a získání pozemku,“ dodal starosta.

První dva činžovní domy už jsou obsazeny nájemníky, kromě obyvatel Chudenicka se do nových bytů nastěhovali i lidé ze severních Čech. Přestože si lidé nové bydlení chválí, občas se objeví několik nedostatků, které obec řeší v rámci záruky.
„Jsme rádi, že jsme byt vůbec dostali, čekali jsme na něj docela dlouho. Je to tu pěkné, ale bohužel nám netěsní balkonové dveře, což je teď před zimou dost nepříjemné,“ podotkl jeden z nájemníků Oldřich Fiala. Nájemníci navíc upozorňovali obec na nefungující veřejné osvětlení. „Všechny nedostatky se snažíme postupně odstraňovat. Reklamujeme je jako běžnou závadu,“ vysvětlil starosta.
„I my jsme o byt v novém činžáku žádali, ale nakonec se nám podařilo sehnat bydlení v rodinném domě, takže jsme požadavek nakonec zrušili,“ dodal David Žák.

Naopak v Janovicích, které nyní nabízí spoustu pracovních míst díky rozvoji bývalých kasáren, není o nájemní byty příliš velký zájem. „Ty, které město mělo, už jsme prodali, teď nabízíme pouze byty do osobního vlastnictví,. Mimoto směrem na Klenovou vznikají rodinné domky,“ uvedl starosta Janovic Michal Linhart.