Až do soboty není možné přivést svého potomka na svět v klatovské porodnici. A to z důvodu malování a uklízení zmíněných prostor.
Gynekologicko–porodnické oddělení je uzavřeno z důvodu malování od soboty 6. do soboty 13. října.
„Informace o uzavření oddělení byly v dostatečném předstihu předané všem gynekologickým ordinacím v Klatovech a okolí, rovněž na gynekologicko–porodnická oddělení Fakultní nemocnice Plzeň, nemocnice Domažlice, Stod, Sušice a ostatním zařízením. Taková je běžná praxe, která funguje mezi všemi nemocnicemi,“ informovala ředitelka Klatovské nemocnice, a. s., Irina Riegelová a prozradila, že nemocnice vynakládá značné finanční prostředky na vymalování zdravotnických prostor. Za loňský rok činily téměř čtvrt milionu korun.

„Musíme malovat každoročně z hygienických důvodů, je to nařízení,“ sdělila Marie Beková, staniční sestra porodnického oddělení klatovské nemocnice.
Maminky, které v tomto týdnu přivádějí na svět svého potomka, si mohou vybrat z porodnic v okolí.
Velmi vstřícná je nemocnice v Domažlicích, do které se také soustřeďuje velké procento z rodiček z klatovského okresu. „V tuto chvíli máme na porodnici čtyři maminky z Klatov, není to žádný problém, maminky se nemusejí dopředu hlásit, mohou k nám přijít kdykoli,“ uvedla Jiřina Johánková, porodní asistentka v domažlické nemocnici.

„My jsme v týdnu, kdy je zavřené porodnické oddělení v klatovské nemocnici, nezaznamenali nijak zvláště zvýšený zájem. Maminky si naši nemocnici vybírají často bez ohledu na to, zda je právě jejich porodnice uzavřená, a to hlavně kvůli tomu, že náš primář pochází z Klatov, maminky ho znají a vyhledávají ho,“ řekla Deníku Blažena Bundová, staniční sestra porodního sálu v plzeňské Mulačově nemocnici.
Naopak poměrně zaplněná je porodnice Fakultní nemocnice (FN) v Plzni. Tam se dá říci, že zaměstnanci pociťují „přetlak“.
Na otázku, zda zaznamenali zvětšený nárůst rodiček z Klatovska, nám tisková mluvčí zmíněné nemocnice Renata Jenšíková odpověděla: „Nepodařilo se mi zjistit, zda o této informaci někdo z vedení naší nemocnice byl informován. Každopádně bychom doporučili budoucím maminkám z mimoplzeňských regionů, aby spíše využívaly porodnice v Domažlicích či ve Stodě, neboť naše nemocnice je poměrně přeplněna a maminky sem jezdí velmi často kvůli naší nové klinice.“