Rekonstrukce bývalého hotelu Modrá hvězda v centru Horaždovic se chýlí ke svému konci.
Již koncem tohoto měsíce město převezme stavbu, která zařízení přeměnila v Regionální centrum cestovního ruchu.
V současné době se provádějí poslední úpravy.
„Obrovskou radost mám například z renesančního sálu. Zde byl opraven původní strop, nyní se dodělává také dubová podlaha,“ popisuje místostarosta města Horažďovice Ladislav Lenský.
Stavba bude podle radnice převzata do konce října letošního roku. Vybrán byl již i budoucí provozovatel celého zařízení, kterého radnice zatím neprozradila.
„Otevření centra se plánuje až na začátek příštího roku. Celé zařízení se totiž musí ještě vybavit nábytkem,“ pokračuje ve výčtu blížících se prací Lenský.
„Objekt bude sloužit nejen obyvatelům města, ale i širokého okolí. Bude zde restaurace, 16 nových pokojů s 32 lůžky, informační centrum sloužící návštěvníkům regionu a již zmíněný sál,“ říká starostka Horažďovic Jindřiška Jůdová.
„Jsme si vědomi toho, že má město málo ubytovacích kapacit. Budeme doufat, že se podaří sehnat prostředky na to, abychom v Modré hvězdě mohli v budoucnu pokračovat s výstavbou dalších ubytovacích kapacit. Jsou tam k tomu úžasné prostory v podkroví a další možnosti,“ uvažuje místostarosta.
Rekonstrukce přijde na skoro 60 milionů korun.
„Zhruba 13,5 milionu jsme získali z dotace Evropské unie, zbytek hradí město. Víme, že jde o velkou investici, ale věříme, že se to vyplatí a že zařízení bude sloužit ku prospěchu města ,“ míní místostarosta.
„Sál prý bude sloužit k různým kulturním a společenským akcím. Jsem moc rád, že budeme mít úžasné reprezentační prostory hodné Horažďovic. Vzpomínám na sál v dobách svého dětství. Budu věřit, že se zařízení dostane do nájmu slušným lidem, kteří si budou občanů a zákazníků vážit,“ míní horažďovický občan Karel Lukeš .