To jsou hlavní důvody, které dovedly Technické služby města Klatov k myšlence na zatraktivnění městských lázní. Náklady jsou vyčísleny do 100 milionů korun, radní doufají, že s financováním z velké části pomůže Evropská unie.
„V těchto dnech bylo vyhlášeno výběrové řízení na firmu, která vypracuje projektovou dokumentaci. Pokud bude schválena bez připomínek, může si město podat žádost o peníze z unie. Když budeme úspěšní, k přestavbě lázní by došlo maximálně do roku 2013,“ uvedl ředitel Technických služeb města Klatov Jiří Pour.
Na co všechno by se návštěvníci městských lázní mohli v budoucnu těšit? Tenisové kurty v zadní části ustoupí hřišti na plážový volejbal a víceúčelovému hřišti s umělohmotným povrchem. Chybět by nemělo ani občerstvení a parkoviště. Malý a střední bazén budou vybaveny plovoucími atrakcemi pro děti a mládež, renovován bude i velký bazén. „V projektu se pamatuje i na krytý bazén. Na prosklenou stěnu by měla být napojena přístavba s atrakcemi, na jaké jsou lidé zvyklí z podobných zařízení, například protiproudy, vodní hřib a tobogán. Ten ale bude sveden mimo velký bazén, ten zůstane zachován pro ostatní návštěvníky a plavecké kurzy,“ upřesnil Pour. Počítá se i s modernizací přilehlého kempu, konkrétně s výstavbou pěti chatek a společenské místnosti.
Renovací lázní město upustilo od myšlenky na přeměnu na veřejné koupaliště současné pískovny za obcí Beňovy. „Hovořilo se o tom zhruba před rokem na zastupitelstvu,“ potvrdil Deníku klatovský zastupitel Miroslav Karnet. Podle vyjádření starosty Rudolfa Salvetra ale nemá město v současné době finance na tuto záležitost. „Vzhledem k rozsáhlé akci Klatovy – čisté město se s přeměnou pískovny na koupaliště v dohledné době nepočítá,“ řekl Salvetr.