Ministerstvo vnitra chce zrušit botičky, strážníci s tím ale nesouhlasí. Podle městských policistů z Klatovska je to nejúčinnější bič na řidiče, kteří pravidelně parkují, kde nemají.

„Je sice pravda, že botičky moc nepoužíváme, ale pokud se někdo vyhýbá placení blokových pokut nebo opakovaně parkuje na chodníku nebo trávníku, není obvykle jiné východisko,“ uvedl velitel Městské policie v Klatovech Kamil Mastný. S tím souhlasí i strážníci. „Někteří motoristé svou chybu přiznají, ale spousta řidičů je schopná se s námi kvůli špatnému parkování hádat do krve. Na některé prostě nic jiného než botička neplatí. Jestli vnitro tento způsob zajištění auta zruší, bude spousta lidí mnohem otrlejší,“ zlobí se strážník, který nechtěl být jmenován.
„Ať si nechají botičky v botníku. Kde mám zaparkovat, když jsou celé Klatovy rozkopané? Ať městská policie raději hlídá noční život ve městě,“ míní Pavel Kadlec z Klatov.

Naopak v Sušici dali strážníci radním požadavek, zda by botičky
mohli úplně odložit. „Tento návrh nakonec prošel. Botičky máme stále k dispozici, ale pouze pro případ, že bychom museli zajistit třeba kradené vozidlo,“ vysvětlil velitel sušických městských strážníků Libor Potužník.

Železnorudští strážníci považují zrušení botiček za nesmysl. „My narozdíl od velkých měst nemáme přístup do evidence vozidel. Takže když dáme někomu za stěrač lístek, dotyčný ujede a pak ho naháníme tři měsíce,“ uvedl velitel tamních městských policistů Walter Schmidt. „Na deset výzev k vyřízení ppřestupku se obvykle ozvou dva řidiči. Bez botiček to tady zkrátka nejde,“ dodali železnorudští strážníci.