Stále přetrvává trend, že se rodí více chlapečků než holčiček. Alespoň tak tomu je na Klatovsku.
Od ledna tohoto roku přišlo v klatovské porodnici na svět celkem 233 chlapců a 223 děvčat. Jaká vybírali rodiče nejčastěji jména? Vracejí se ke staročeským, nebo se nechávají strhnout moderními?
Letos se před Terezky, které jsou v oblíbě již několik let, dostaly Barbory. Těch se na Klatovsku od začátku roku narodilo celkem čtrnáct. Následují jména Lucie, Adéla, Eliška, Kristýna, Aneta, Veronika a Anna.
Mezi klučičími jmény vládne Tomáš, dále Jan, David, Lukáš, Matěj, Jakub, Patrik, Daniel, Ondřej či Petr.
Vyskytlo se také více zdvojených jmen, například Anne–Maria, Lilly Anna, Marie–Anna, Marie Luisa, ale také chlapecká jména Rafael Adrian nebo Petr Jan.
Když se zaměříme na jména ne tak obvyklá, jistě nás zaujmou taková, jako například Antoanetta, Doris, Ella, Juliana, Melanie, Sarah či Vanessa. Z klučičích je to jistě Adrien, Benjamin, Giuliano, Nicolas nebo Tobias.
Na druhou stranu stále zůstávají zachována jména, která nejsou právě těmi „nejmodernějšími“, jako například Antonín, Bohumír, Jaroslav, Jindřiška, Jindřich, Růžena, Stanislav, Josef, Karel, Marie či Václav. Posledních zmíněných se pro zajímavost narodilo na Klatovsku sedm, což svědčí o tom, že toto jméno si stále dokáže udržet popularitu i mezi těmi moderními.