Spolu s dalšími 53 mladými chlapci a se stejným počtem mladých dam nastoupil ve čtvrtek večer k první lekci kurzů tance a společenské výchovy. Ty už několik let úspěšně pořádá dvakrát do roka Městské kulturní středisko v Klatovech.

Taneční kurzy ve městě pod Černou věží si mladí lidé a jejich rodiče spojovali s frontami, které v den zahájení zápisů se linuly podél kulturního domu Družba. Mnozí ze zájemců si raději přivstali, to aby měli jistotu, že budou nakonec do kurzů opravdu zapsáni. Letos však vedení MěKS v Klatovech vyhovělo stížnostem rodičů a systém přihlašování do kurzů zásadně změnilo. „Vyzvali jsme zájemce prostřednictvím webových stránek a médií k tomu, aby se přihlásili do tanečních kurzů přes internet,“ vysvětluje ředitelka Městského kulturního střediska v Klatovech Hana Haladová. „Zpočátku jsme byli pesimisty, ale pak se ukázalo, že jsme rozhodli dobře,“ dodala Haladová.

V den konání zápisů začátkem září pak už jen stačilo přijít s útržkem o zaplacení kurzů, a frontám tak odzvonilo. „Samozřejmě přišlo ještě pár zájemců nechat se zapsat, ale vše proběhlo bez problémů,“ pochvaluje si ředitelka kulturního zařízení.
Stejně tak jako odzvonilo frontám na zápis do kurzů, nepotvrzuje se ani fáma o tom, že do tanečních by se měly hlásit pouze celé páry. „Zapíšeme jakéholiv chlapce, jakoukoliv dívku, samozřejmě pokud přijdou jako pár, je to výhoda,“ říká Haladová.
O taneční kurzy v Klatovech je trvale zájem, proto se kurzy konají vždy dvakrát do roka. Podzimním lekcím jsou určeny čtvrteční večery, jarním pak páteční. Pokud se někdo nedostane do podzimních kurzů, je přednostně přijat do jarních a naopak. Pouze závěrečný večer je v případě obou kurzů vždy v pátek.

Na první taneční lekci doprovázeli ve čtvrtek své ratolesti i mnozí rodiče. I oni museli přijít do kulturního domu Družba ve společenských oblecích. Na vhodném oděvu – krátkých šatech a vhodné obuvi pro dívky a tmavším obleku – světlé košili, motýlku, rukavicích a tmavé taneční obuvi pro chlapce – trvají i taneční mistři manželé Jaroslava a Josef Kociánovi.
Ti začali hned v úvodu večera se základními tanečními kroky a nezapomněli připomenout i několik zásad správného společenského chování, jako je například nestrkání rukou do kapes, zákaz žvýkání, mluvení při hodině a podobně.