“Zazvonil mi mobil. Jen jsem se podíval na displej a najednou jsem uslyšel ránu.“ Tak popisoval u soudu okamžiky z 8. dubna na silnici ve Veselí, 27letý Petr K. Jeho octavia narazila čelně do peugeotu řízeného Ingrid K. a zastavila se o plot jedné ze zahrad.
Petr K. však měl v okamžiku nehody v krvi 1,19 promile alkoholu. „Byl jsem u babičky v Mileticích, kde jsem vypil tři piva. Pak jsem s bratrem usedl do auta. Řekl jsem si, že těch pět kilometrů domů do Janovic dojedu bez problémů, navíc jsem se necítil nikterak opilý,“ vypověděl u soudu muž obžalovaný z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
S poškozenou, která utrpěla po nárazu zhmoždění kolena, se pár dnů po nehodě finančně vyrovnal a přislíbil také, že bude ve splátkách hradit škodu na jejím vozidle. Poškozená u soudu vypověděla, že finanční náhradu od obžalovaného považuje za adekvátní.
Petr K. je držitelem řidičského průkazu od roku 1999 a dosud neměl žádnou nehodu ani dopravní přestupek. Také jeho trestní rejstřík je čistý. Kladné hodnocení poslal k soudu také jeho zaměstnavatel, Armáda České republiky.
Dopravní policisté zadrželi Petrovi K. na místě nehody řidičský průkaz. Ten jej ale k výkonu svého povolání potřebuje. Stejně jako čistý trestní rejstřík. Proto se rozhodl prostřednictvím svého advokáta vyřešit celou věc takzvaným narovnáním. To spočívá ve složení finanční částky na účet soudu, přičemž 50 procent je určeno pro veřejně prospěšné zařízení, v případě Petra K. na zdravotně postižené v Bystřici nad Úhlavou. S návrhem na narovnání ovšem nesouhlasila státní zástupkyně.
Soudce případ odložil na konec října. Obžalovaný musí mezitím doložit soudu výši svých příjmů.