Nový dům se třiadvaceti bytovými jednotkami by měl začít vyrůstat už během příštího roku v Plánické ulici směrem na Čínov.
Celá akce by měla zahrnovat výstavbu dvou domů celkem s šestačtyřiceti bytovými jednotkami, ovšem v první etapě by měl vyrůst pouze dům jeden.
„Na tuto výstavbu jsme žádali o dotaci ministerstvo pro místní rozvoj už v loňském roce, ovšem peníze nám přiznány nebyly. V letošním roce jsme měli větší štěstí a na první bytový dům jsme obdrželi částku ve výši 14 490 000 korun. Počítáme s tím, že tato etapa nás vyjde na 41 250 000 korun, neboť budeme budovat veškeré sítě, příjezdové komunikace a tak dále,“ oznámila Deníku vedoucí odboru rozvoje města Městské úřadu v Klatovech Daniela Pleskotová.
Jde o malometrážní byty, které budou určeny pro příjmově omezené osoby a zůstanou navždy v majetku města. Zájemci si budou moci vybírat z osmi bytů 3 + kk do 60 metrů čtverečních, pěti bytů 2 + kk stejné rozlohy a zbývajících deseti bytů 1 + kk.
„V současné době přistoupíme k výběru zhotovitele stavby a poté poskytneme Státnímu fondu rozvoje bydlení veškeré požadované doklady,“ uvedla Pleskotová.
Stavba prvního bytového domu bude probíhat ve dvou letech a dokončena by měla být v roce 2009.
„V příštím roce jsme připraveni opětovně žádat o dotaci Státní fond rozvoje bydlení na druhý bytový dům, abychom v dalším roce mohli navazovat zbývajícími třiadvaceti bytovými jednotkami,“ informovala vedoucí odboru rozvoje města Daniela Pleskotová a dodala: „Budeme usilovat o to, aby došlo k výstavbě všech šestačtyřiceti bytů.“