„Když jsem v půl šesté ráno procházela podchodem v Domažlické ulici, všimla jsem si pohybujících se stínů. Nikdy mě nenapadlo, že by na mě mohl někdo zaútočit,“ vzpomínala žena u klatovského okresního soudu. Oběť nejprve 21letý Matouš Ž., který je v současné době ve výkonu trestu, udeřil pěstí do zátylku a poté ji povalil na zem. Při pokusu o vytržení kabelky mu na pomoc přispěchal jeho kumpán, 30letý Pavel M. Jelikož ani on nebyl úspěšný, přidal se třetí z trojice, 27letý Jan S.
Vyděšená žena přišla o kabelku, ve které měla stokorunu, osobní doklady, platební kartu, klíče a mobilní telefon. „ Celou noc předtím jsme chodili po hospodách a utráceli peníze za pití a automaty. Nad ránem jsme seděli blízko podchodu v Domažlické ulici a přemýšleli o tom, kde vzít peníze. Navrhovali jsme třeba ukrást nějaké měděné žlaby, ale pak nás napadlo okrást někoho z kolemjdoucích,“ přiznal v soudní síni jeden z trojice obžalovaných. „Než jsme se k činu odhodlali, prošlo devět deset lidí,“ dodal. Trojlístek sebral peníze v hotovosti, kabelku poté odhodili.
Trestný čin loupeže formou spolupachatelství spolu s trestným činem neoprávněného držení platební karty ocenil klatovský soudce Jaromír Veselý nepodmíněnými tresty. Matouš Ž. půjde do věznice s ostrahou na 30 měsíců, Pavel M. na 33 měsíců a Jan S. na 24 měsíců, ale do věznice s dozorem. Rozsudek dosud nenabyl první moci, dva z trojice obžalovaných se sice vzdala odvolání, ale lhůtu si ponechala státní zástupkyně a Jan S., který se k trestu rovněž nevyjádřil.