Sportovní veřejnost může zajásat. Pokud se sokolům v Klatovech podaří zrekultivovat travnatou plochu na hřišti pod Hůrkou, jsou zástupci této tělocvičné jednoty ochotni domluvit se na občasném pronájmu sportoviště.
„Kompletní náklady na opravu travnaté plochy činí 1,1 milionu korun. Na rekonstrukci škváry zatím finanční prostředky nemáme,“ uvedla pro Deník starostka TJ Sokol Klatovy Irena Valentová. I tak chtějí sokolové alespoň částečně začít pracovat na rekultivaci sportoviště. Od České obce sokolské dostali příspěvek ve výši 400 tisíc korun. Dalších 200 tisíc přidají ze svých prostředků. Částkou 110 tisíc korun přispěje Župa sokolská.
O zbývajících 300 tisíc korun přišli sokolové v úterý požádat klatovské zastupitelstvo. „Veškeré příspěvky, které město poskytuje v podobných případech jsou vázány na zpřístupnění veřejnosti. Uvažují i sokolové podobně?“ dotázal se zastupitel Stanislav Míka. Podle starostky Sokola Ireny Valentové se touto otázkou výbor zabýval. „Rádi bychom stadion zpřístupnili alespoň na několik dnů v týdnu a na několik hodin. Problémem ale je, že zatím nemáme správce, který by v době sportování veřejnosti v areálu byl,“ uvedla Valentová. Slíbila, že pokud město peníze odsouhlasí, není ze strany Sokola problém slib dodržet.
Zastupitel Ondřej Jelínek poukázal na plot, který stále odděluje plochu stadionu od možného přístupu na Hůrku. „Chápeme, že je plot nevzhledný, ale každé sportoviště ve městě je nějakým způsobem zabezpečeno. Snad i toto nějak vyřešíme, alespoň vrátky,“ uvedla Valentová. Jak připomněl starosta města Rudolf Salvetr, plot je ale pouhým předělem mezi majetkem Sokola a klatovské TJ.
Při hlasování o tom, zda sokolové požadovanou částku získají, zvedla ruku pro většina přítomných. Podle starostky Sokola musí všechny získané prostředky být vyčerpány do konce kalendářního roku. „Ještě v září by oslovená firma měla začít s pracemi, slíbili, že do poloviny listopadu by mohlo být hotovo,“ uvedla Valentová.