Město Sušice a Základní škola T. G. Masaryka všechny srdečně zvou na vzpomínkovou slavnost k tomuto výročí. Akce se uskuteční v pátek 14. září v 11 hodin u sochy T. G. Masaryka.
Ve městě pod Černou věží si památku našeho prvního prezidenta připomenou členové občanského sdružení Klub přátel Klatovska. „Náš spolek už delší dobu cítil vůči našemu prvnímu prezidentovi dluh, neboť Klatovy nemají žádný jeho památník. Po první světové válce mu zastupitelstvo Klatov udělilo čestné občanství města, klub se proto rozhodl instalovat pamětní desku na budovu základní školy, která nese ve svém názvu Masarykovo jméno,“ informoval předseda Klubu přátel Klatovska Martin Kříž.
Bronzovou desku s reliéfem T. G. Masaryka a jednoduchým textem navrhl výtvarník Jaroslav Bejvl a náklady na její zhotovení byly vyčísleny na 75 000 korun.
„Slavnostní akt se uskuteční v pátek 14. září ve 14 hodin za účasti starosty Klatov Rudolfa Salvetra před hlavním vchodem do budovy Masarykovy základní školy. Na programu je mimo jiné hudební vystoupení pěveckého sboru Sněženky a machři. Oslavy budou pokračovat od 16 hodin v galerii kulturního domu Družba slavnostní vernisáží výstavy Klatovy a T. G. Masaryk,“ doplnil Martin Kříž.