Kritika města a řada dalších postojů vůči zastupitelům a mimo jiné i Lesům ČR stála místostarostu Kašperských Hor Františka Stíbala funkci. Pro jeho odvolání zvedla ruku desátka kašperskohorských zastupitelů.
„Místostarosta si tady kdysi vytvořil ochrannou zónu a do všeho nám hned začala mluvit správa národního parku a památkáři. Vůbec se tady nedá podnikat a město tím pochopitelně přichází o finance ,“ zlobí se tamní zastupitel Jiří Jirman.
Kašperskohorští radní navíc dostali otevřený dopis, ve kterém si pracovník Lesů ČR Jaroslav Chlada stěžuje na postoj místostarosty v médiích vůči likvidaci následků orkánu. „Kdyby v tisku místostarosta hovořil jako řadový občan, tak s tím lze souhlasit. Ale on vystoupil v médiích v pozici místostarosty proti městu,“ uvádí Chlada v dopise. Pod ten se podepsala i řada obyvatel Kašperských Hor.
„Stejně tak na mě zastupitelé vyrukovali s kritizováním vykácení stromů podél silnice do Vimperka. Městu za to byla uložena pokuta sto tisíc. Když jsem tvrdil, že za takovou sankci můžeme být ještě rádi, s pochvalou jsem se rozhodně nesetkal,“ uvedl odvolaný místostarosta. „Zkrátka jsem s městem nedržel ´basu´ a za to jsem zaplatil funkcí. Celé mi to připadá jako předlistopadové pranýřování lidí na základě nějakých stížností a otevřených dopisů,“ dodal rozhořčeně Stíbal.
Starostka Věra Balounová se k odvolání Františka Stíbala nechtěla vyjádřit.