Studentům začínají školní povinnosti a nemají čas starat se o své prázdninové zvířecí dárky. Nechtěná zvířata berou pod ochranná křídla jak útulky, tak prodejny se zvířaty. „Většinou bereme zvířata všeho druhu zpět. Je to lepší, než aby je lidi vyhodili na ulici,“ potvrzuje ochotu postarat se o zvířata Miroslava Bořánková, majitelka zverimexu ZOO Laguna v Klatovech.

„V současné době je útulek plný. Větší nápor zájemců o přístřeší očekáváme v dohledné době, během poloviny září. Je zajímavé, že k nám momentálně přišlo hodně pejsků s obojkem, jeden dokonce s vodítkem, ale nikdo je nehledá,“hodnotí ošetřovatelka Šeflová současný stav v klatovském útulku.

S nechtěným čtyřnohým mazlíčkem vám v případě nouze pomůže i Městská policie v Sušici, která se jinak stará převážně o odchycené psy. „Staráme se převážně o odchycené psy, kterým hledáme nové majitele, ale snažíme se pomoci i lidem, kteří chtějí psího miláčka odložit. Případně je posíláme do klatovského útulku. Zatím jsme ale nárůst těchto případů nezaznamenali. Stávalo se to spíše v minulosti,“ vysvětluje situaci velitel Městské policie v Sušici Libor Potužník.