VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Akce Klatovy čisté město vadí lidem stále více

KLATOVY - Na otázky nespokojeného motoristy, které Deník předal radnici, odpovídá klatovský místostarosta, jenž je garantem akce.

3.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Radmila Nagovská

Jedním z nejpalčivějších regionálních problémů je akce Klatovy-čisté město, s níž je nespokojeno stále více obyvatel i návštěvníků Klatov. Trpělivost dochází i těm, kteří ještě před několika měsíci blahosklonně říkali, že akce takového rozsahu si zaslouží toleranci a že když vydržíme, odměnou nám bude krásné město pod Černou věží. Teď jsme ale v redakci stále častěji bombardováni podnětnými i velmi kritickými připomínkami k akci „KČM“ a dlužno přiznat, že se na nás obracejí jak řadoví obyvatelé, tak dokonce i nespokojení zastupitelé, tedy dnes představitelé města.

Za všechny jsme vybrali dopis Jiřího Staňka a o odpovědi na otázky, které zajímají nejen jeho, jsme požádali místostarostu Jana Vránu, jenž je jakýmsi garantem této monstrózní akce za stovky milionů korun. Ať již vás jeho odpovědi uspokojily či nikoliv, Deník bude Klatovy-čisté město i nadále sledovat a přivítá podněty vás, našich čtenářů.

Milan Kilián, šéfredaktor

 

JE TO SELHÁNÍ, NEBO TEST ŘIDIČŮ, CO VYDRŽÍ?

Dočetl jsem se o vytopení firmy Ekoinstal v ulici Pod Koníčky a naprosto souhlasím s glosou paní Nagovské, že je potřeba označit viníka. Buď to zavinil projektant, nebo za to může zhotovitel stavby. Za modernizaci kanalizace zaplatilo město údajně přes 100 milionů Kč, přičemž výběrové řízení na zhotovitele trvalo rok, a supervize, která má kontrolovat provedení prací, stála prý 20 milionů. Kdo tedy v celém procesu selhal? Například jen Koldinova ulice byla během dvou let uzavřena čtyřikrát. Více mě ovšem trápí průjezdnost dalšími částmi města a proto se táži vaším prostřednictvím a věřím, že mě budete informovat o následujícím:

- Proč se nejprve nedostavěl obchvat města a oprava kanalizace nezačala až poté, když její životnost je údajně 100 let?

- Proč už se i v tak dost složité situaci pokládá silnice na Domažlické ulici, když se tam stejně bude stavět kruhový objezd pro Tesco a OBI?

- Proč se už dříve před celou akcí Klatovy – čisté město neprovedla oprava už tak dost mizerné Dragounské ulice? A naopak – proč se položil nový asfaltový koberec v Tyršově ulici, když se letos zase rozkopal? Je to profesionální selhání, nebo testování řidičů, co vydrží?

- Proč se nezaasfaltuje část silnice u Čedíku?

- Na Husově náměstí a v Lubech u Hypernovy jsou stále díry v zemi, proč se s tím nic nedělá?

- Jak to, že po pracích na křižovatce Podhůrecká a Voříškova jsou na silnicích hrby?

- Je tempo prací v Puškinově ulici optimální vzhledem ke složité dopravní situaci? Kdyby se pracovalo na dvě směny a o víkendech, mohly být některé úseky již zprůjezdněny.

Jiří Staněk, řidič

STANOVISKO RADNICE

K zaplavení suterénních prostor domu čp. 567 došlo s největší pravděpodobností neprůchodností jedné ze šachet splaškové kanalizace DN400.
V místě umístění šachty nebyla prováděna rekonstrukce kanalizace ani vodovodu. Skutečnost, že došlo k vyplavení při prvním přívalovém dešti po dokončení povrchu a nikoliv dříve, svědčí spíše pro domněnku, že k zasypání a zaasfaltování šachty mohlo dojít pravděpodobně v souvislosti se zhotovením povrchu. Ve smyslu této reality jsou vedena i jednání s firmou Silnice a.s., která povrch v Koldinově ulici prováděla.

… několikeré uzavření Koldinky bylo z důvodu rekonstrukce inženýrských sítí a části komunikace ještě před vlastním ČM - termín ČM se posouval oproti původnímu harmonogramu

… o obchvat se v Klatovech usiluje mnoho a mnoho let. Ještě dávno před tím než se vůbec kdy uvažovalo o rekonstrukci vodohospodářských sítí. Po obrovském úsilí se podařilo dohodnout se státem, resp s ŘSD a se Státním fondem dopravní infrastuktury zařazení obchvatu do plánů a zajistit i finanční prostředky. Jde o finanční prostředky státu, nikoliv Města (to bude spolufinancovat mnoho doprovodných záležitostí k obchvatu) a nelze dost dobře zkoordinovat souběh financí od EU a státního rozpočtu. A pokud jsme chtěli ČM dělat - není možné čekat až bude obchvat, finance od EU by prostě a jednoduše „utekly“.

… silnice I. třídy na Domažlické ulici je ve vlastnictví státu. ŘSD zde podle svých plánů provádí úpravu povrchu, Město si dalo požadavky, aby nedošlo ke kolizi s ČM a také, aby se zbytečně nedělala rekonstrukce v místě budoucího kruhového objezdu u žel. nadjezdu. To je při současných pracích respektováno.

… povrch Dragounské ulice čekal na rekonstrukci několik let a protože bylo nutné udělat i velmi rozsáhlou rekonstrukci kanalizace, tak se celá akce dělá v rámci ČM. Nebo si myslíte, že by bývalo bylo lepší před jedním až třemi lety perfektně zrekonstruovat povrch a nyní ho opět rozkopat kvůli kanalizaci?! A mj. se zde dělá i celková oprava plynovodů, kabelů ČEZ, atd. A tak tedy povrch vozovky a chodníky až naposled.

… součástí výstavby silnice U Čedíku je i rekonstrukce křižovatky s ulicemi Nár. Mučedníků, Lidická a nový přechod pro chodce v těchto místech. Stavba byla pozastavenena z důvodu vedení objízdné trasy přes tuto křižovatku při uzavření centrální křižovatky U parku.

… pokud jsou mé informace správné a viděl jsem i dobře při osobní prohlídce - tak lokality na Husově náměstí a u Hypernovy jsou již v těchto dnech uvedeny do původního stavu a podle písemného oznámení a i skutečné situace od dnešního dne tj. od 1.8. 07 je zprůjezdněna i ulice Puškinova ve směru od Horažďovic.

… hrby na křižovatce Podhůrecká - Voříškova? Tam došlo, bohužel, k havárii plynovodu a musel se opravit. Ale jinak máte pravdu v tom, že je nutné hlídat kvalitu odváděné práce nejenom na komunikacích, ale i jinde. Za kvalitu a úroveň toho, co se v souvislosti s Čistým městem dělá, odpovídá samozřejmě zhotovitel, což je konsorcium firem SMP CZ a.s a Skanska se svými subdodavateli, dále Správce stavby, kde vedoucím týmu je p. ing. Nosek z firmy Mott Mc Donald a konečně ze strany investora pracuje kolektiv stavebních dozorů, který vede manažerka projektu pí. Blanka Švojgrová.

… ještě jsem dlužen jednu poznámku, a to k Tyršově ulici - i tato komunikace je ve vlastnictví státu a tak oprava jejího povrchu je v kompetenci ŘSD. To zde v loňském roce provedlo opravu , letos se tam nekope a kompletní rekontrukce kanalizace a komunikace bude provedena dle HGM na jaře příštího roku. Tady je třeba si uvědomit, že je to dopravně nejvytíženější ulice v Klatovech, kde souběžně prochází dvě silnice I. třídy a při tak velké zátěži dochází k výtlukům a ty ŘSD opravuje vždy celoplošně a podle aktuální potřeby. Celoplošná oprava je mnohem šetrnější ve vztahu k hluku a otřesům.

Je více než pravděpodobné, že jsem svými glosami neuspokojil pisatele, ale nesnažil jsem se nic zastírat a popsal jsem stav jaký je. Doporučil bych všem, které problematika ČM opravdu zajímá, aby využili tzv. „Dnů otevřených dveří“, kdy ve čtrnáctidenních intervalech jsou k dispozici zodpovědní pracovníci (psal jsem o nich výše), aby podali informace všem, kdo mají zájem.

Jan Vrána, místostarosta

Nahravá se anketa
3.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 240 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/KA - zástupy za nepřítomnosti v klatovských školkách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18240 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PP na dobu určitou nebo krátkodobé zástupy za nepřítomné., Hledáme vyučenou kuchařku, schopnou uvařit v mateřské škole podle její velikosti od 50 do 100 obědů pro děti a zaměstnance MŠ. V kuchyni bude vždy přítomen i kmenový zaměstnanec MŠ (pomocná kuchařka). , Nejčastěji vzniká potřeba zástupů na pracovištích Podhůrecká 542, Máchova, U Pošty, Koldinova, Luby, Kal (jen 18 dětí)., Benefity dle zásad čerpání FKSP, stravování zaměstnanců s příspěvkem z FKSP., Kontakt možný nejdříve telefonicky v pracovních dnech 7 - 15 hodin na tel. 376 313 414 nebo e-mailem: info@klatovskeskolky.cz. Pracoviště: Mateřská škola klatovy , studentská 601, příspěvková organizace, Studentská, č.p. 601, 339 01 Klatovy 1. Informace: Alena Ostřížková, +420 376 313 414.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Podlahář, dlaždič 16 500 Kč

Podlaháři a obkladači OBKLADAČ/DLAŽDIČ/OMÍTKÁŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zednické práce při realizaci stavebních prací. Požadujeme zájem o práci, schopnost učit se nové věci a praxi. Nabízíme příspěvek na stravování.. Pracoviště: Betonové stavby - group, s.r.o., 339 01 Klatovy 1. Informace: Lenka Matoušková, +420 376 360 150.

Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 12 400 Kč

Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci ZPRACOVATELÉ MASA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12400 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: KZAM 7411, Pracoviště: Drůbežářský závod Klatovy, ul. 5. května 112, Klatovy, POŽADUJEME: dobrý zdravotní stav, práce v chladu, KONTAKT: telefonicky nebo osobně na adrese Mikulášské nám. 16, Plzeň. Pracoviště: Brena - cz s. r. o. , pracoviště drůbežářský závod klatovy, ul. 5. května, č.p. 112, 339 01 Klatovy 1. Informace: Nelli Brejkina, +420 724 392 617.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Sklenář, malíř skla 30 000 Kč

Sklenáři TECHNIK OPRAVY SKLA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: řidičský průkaz sk. B, ochotu učit se novým věcem, smysl pro detail, ochotu cestovat v rámci celé republiky ale i zahraničí, komunikativnost, důslednost, týmová spolupráce, znalost práce na PC (MS Office), NÁPLŇ PRÁCE: oprava skleněných ploch, komunikace se stavbyvedoucími a vedením stavby, vedení malého týmu, NABÍZÍME: zaměstání u české společnosti na HPP, zaškolení v oboru, možnost profesního růstu, práce v oboru, který se neustále vyvíjí a roste, 5 týdnů dovolené, První kontakt e-mailem nebo telefonicky: Ing. Nováček 732 655 265, v.n@glass-doc.cz. Pracoviště: Glass doc s.r.o., 341 01 Horažďovice. Informace: Václav Nováček, +420 732 655 265.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Koscelník u klatovského soudu.
3

Vykuchám vás, vyhrožoval recidivista mladíkům

Dobový inzerát z klatovských novin z let 1920 - 1930

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 413

Startuje fotbalová Tip liga. Novinkou je soutěž týmů

Klatovsko – Už příští týden odstartuje další díl oblíbené tipovací soutěže čtenářů Klatovského deníku Tip ligy.

EXKLUZIVNĚ

Ruska obvinila Galerii umění. Prý vystavuje dětské porno

Karlovy Vary - Když Galerie umění Karlovy Vary připravovala výstavu Milana Knížáka s názvem Žít jinak, netušila, že to vyvolá skandál rozměrů téměř netušených.

OBRAZEM: Pačejov žil spolkovým plesem

Pačejov – Plesová sezona v Pačejově pokračovala v sobotu 10. března již čtvrtým ročníkem spolkového plesu. Ten se těší rok od roku stále větší popularitě, o čemž svědčí v předstihu vyprodaná kapacita místního kulturního domu.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT