Obžaloba muže viní z toho, že se vloni na přelomu listopadu a prosince vloupal nejprve do stodoly a poté do přilehlých obytných prostor, odkud si odnesl celou řadu věcí. Některé z nich se sice majitelům později vrátily, další ale byly nenávratně zničené objeveny na poli.

Policie Ladislava C. sice přistihla ve vlaku s vakem, v němž byla část lupu, přesto tvrdí, že nic neudělal. Nejprve u soudu uvedl, že si nic nepamatuje, neboť byl pod vlivem léků zkombinovaných s alkoholem. „Když jsem byl ve věznici v Ostrově nad Ohří, tak jsem měl dva infarkty. Od té doby beru léky. Když si na ně dám pivo, tak mám okno. To se právě stalo tehdy,“ tvrdil Ladislav C., pak se ale přece jen o inkriminovaném období rozpovídal více.

Vypověděl, že byl v restauraci v běšinském eurocampu, kde se měl setkat s jistým Josefem z Klatov. „Znám ho z Borů, kde jsme spolu seděli. Josef mi měl v té hospodě prodat kafemlýnky a další věci, o které jsem měl zájem. Ty skutečně nahoře toho vaku byly, tak jsem ho od něj koupil za sedm stovek. Kde ho vzal, mě nezajímalo,“ řekl Ladislav C., kterého k přiznání nepřimělo ani to, že ve vyloupené chalupě byla objevena prázdná láhev od piva, na které prokázaly testy přítomnost jeho DNA.

„Ta láhev tam mohla být vnesena. Nic jiného mě neusvědčuje, proto chci, aby trestní řízení bylo zastaveno,“ prohlásil muž, který byl poprvé soudně trestán v roce 1961 a od té doby se ocitl za mřížemi vícekrát, naposledy opustil brány vězení vloni. Nejvíce „vyfasoval“ 14 let, a to v roce 1982, pobyt v nápravném zařízení mu však výrazně zkrátila Havlova amnestie.

Soud Ladislavu C. vyšel vstříc v tom, že nevynesl rozsudek, ale líčení odročil, aby měl jasno v případě klíčového důkazu, jímž je právě již zmíněná lahev. Kvůli jejímu nálezu na místě činu bude proto vyslechnut syn majitelů objektu David S., který vloupání objevil, a policisté, kteří tam byli jako první.