Kempařů se stany rapidně ubývá, majitelé rekreačních středisek se musí spoléhat většinou na chatky nebo karavany. Úpadek prý trvá už dlouhodobě.
„V posledních dnech za to mohlo hlavně počasí, celkově ale stany ztrácí na oblibě. Lidé raději připlatí za chatku,“ podotkla recepční z hnačovského kempu Ivona Vokounová.

Za čtyřlůžkovou dvoupokojovou chatu zaplatí rekreant 480 korun za noc, za jednopokojovou čtyři stovky. O něco hůř jsou na tom letos kempy, kde chatky vůbec nemají. „Sezona sice není ztrátová, ale nejideálnější to taky není. Počasí vyhnalo z radešovského kempu dost lidí,“ řekl starosta Rejštejna Horst Hasenöhrl.

S velkými výdělky nepočítají ani provozovatelé koupališť. „Za červenec jsme vydělali zhruba na provoz. Uvidíme, jaký b ude srpen, ale první polovina prázdnin nebyla příliš vydařená,“ konstatovala Hana Bártová z dolanského obecního úřadu.

Řada lidí se kvůli proměnlivému počasí rozhodla odjet do zahraničí. „Chtěli jsme ledtos zůstat v Čechách, ale když vidíme ty podmínky, raději jsme si zaplatili cestu do Chorvatska,“ prozradila Dana Slámová z Klatov.