Alespoň podle statistiky, kterou Deníku poskytla okresní policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Od ledna do června šetřili policisté na Klatovsku 645 dopravních nehod, z nichž 557 zavinili řidiči motorových vozidel. Za nimi následuje lesní zvěř, která zavinila 58 karambolů, zatímco například chodci a řidiči nemotorových vozidel jen po osmi.

„Nejčastější příčinou nehod, při nichž škody přesáhly 27 milionů korun, zůstává nadále nesprávný způsob jízdy. Jde o celkem 306 případů, to je podíl 47,44 % na celkové nehodovosti. Nepřiměřená rychlost zavinila 139 nehod, nedání přednosti v jízdě 91 případů a v důsledku nesprávného předjíždění došlo k 21 nehodám,“ vypočítala Ladmanová.

Přestože se většinou traduje, že motoristé bourají spíše na mokru či sněhu a ledu, mnohem více karambolů se v prvním letošním pololetí (ovšem i díky extrémně teplé zimě) událo na suchu. Na něm se stalo 430 nehod, zatímco na mokrém povrchu 144, na náledí a sněhu 39 a na rozbředlém sněhu 19.

V obci se staly 323 dopravní nehody, mimo obec o jednu méně. Nejčastěji řidiči bourali v pondělí (107 nehod), nejméně rizikovým dnem byla podle statistik naopak neděle (61).