Řidiče zřejmě nejvíc zajímá Vídeňská ulice vedoucí na křižovatku u parku. „S opravami ve Vídeňské ulici se počítá až do konce srpna,“ upřesnil Vrána. Prozatím se může jezdit Tyršovou ulicí na Horažďovice nebo na Železnou Rudu, v opačném směru od Horažďovic to zatím není možné a řidiči musí projíždět ulicí Národních mučedníků.
Dělníci se také přesunuli ve Voříškově ulici, a to směrem blíž k zimnímu stadionu. Včera měla být dokončena oprava ulice Kpt. Jaroše, kde zbývalo opravit povrch komunikace. Naopak nově se dělníci objevili v Randově ulici. „V této části města se jedná o rekonstrukci vodovodu a kanalizace, po které bude následovat kompletní oprava komunikace. Až do 28. září bude uzavřena silnice v Randově ulici v úseku od ulice Čsl. legií až na náměstí Míru,“ upřesnil místostarosta Klatov.
Práce stále ještě běží v ulici Plánické. I tam se v úseku od Krameriovy ulice až po náměstí Míru bude měnit vodovod a kanalizace a postupně dojde na uzavírání některých úseků této ulice. Až do konce roku budou pro řidiče neprůjezdné ulice Dragounská a Havlíčkova. Tady se spolu s opravou kanalizace a vodovodu počítá i s následnou kompletní opravou povrchu.
Akce Klatovy – čisté město nepostihuje jen obyvatele a řidiče v tomto městě, ale i v některých integrovaných obcích. Například v Tajanově se stále pracuje na výstavbě kanalizačních stok, termín dokončení včetně opravy komunikace je konec letošního roku. Podobně je tomu ve Štěpánovicích. V této lokalitě se pracuje na vodovodním přivaděči a následně přejdou dělníci na výstavbu vodovodního řadu. Pracovníci se rovněž pohybují v Soběticích a v Lubech.
Cestující městskou hromadnou dopravou v Klatovech musí počítat s tím, že v průběhu celé akce dojde k přesunu tras některých autobusů či ke změnám zastávek.