V základních i mateřských školách sice utichl křik dětí, přesto ale mnohdy letité budovy na dva měsíce neutichly. Většina škol se pustila do nutných oprav.
„V Chanovicích pokračujeme v opravách postupně. Máme zde mateřskou školu a první i druhý stupeň základní školy ve třech objektech. Na objektu II. stupně dochází k úpravám střešní krytiny a k výměně některých trámů a latí, v mateřské škole se pouštíme do modernizace sociálního zařízení, dojde na opravy osvětlení a modernizujeme také zařízení pro personál školy. Probíhají zde zednické i malířské práce, tapetuje se,“ říká starosta obce Petr Klásek.
„Letošní práce na mateřské škole se budou pohybovat kolem půl milionu korun a budou financovány z Programu stabilizace a obnovy venkova Plzeňského kraje. Práce na škole, která sídlí v budově zámku, přijdou na tři sta tisíc korun a financovány budou z dotace Ministerstva kultury ČR. Hodně nám pomohou i brigádníci, které si naše obec najala z řad místních studentů. Práce na rekonstrukci škol probíhaly i v minulých letech,“ doplnil informace starosta Chanovic.
Nová okna i dětské hřiště čekají na žáčky Mateřské školy v Borovech.
„Musíme provést výměny asi třiceti oken, které jsou již staré. Tyto práce nám potrvají zhruba čtrnáct dnů,“ řekl starosta Borov Jiří Černý.
Borovské děti se dočkají i nového hřiště v prostorách školky.
„V těchto dnech jsme osadily hřiště novými prvky. Teď ještě musíme dobudovat obrubníky a provést další úpravy,“ informoval první muž obce.
Tyto práce budou v Borovech financovat částečně z dotace Plzeňského kraje a rozpočtu obce.
„V naší škole dojde pouze k pravidelnému bílení chodeb a tříd. Neplánujeme žádné větší opravy ani rekonstrukce. Máme zde pouze I. stupeň základní školy, který sídlí na zdejším zámku,“ řekl starosta Žihobců Jiří Fuchs.
Plánovaná generální oprava Základní školy v Pačejově se v letošním roce neuskuteční, protože obec nezískala potřebné dotace, které měly uhradit plánované práce.