Lidé balili stany, mokré oblečení a vyprázdnily se i chatky. S takovým začátkem sezony provozovatelé Hnačovského kempu příliš nepočítali. Situace se začala zlepšovat až v těchto dnech.
„I lidé, kteří si pronajali chatky, to po třech dnech v kempu vzdali. Na koupání byla zima a výlety do deště už vůbec nelákaly,“ uvedla recepční z hnačovského autokempu Ivona Vokounová.
Až v tomto týdnu začala skutečná letní sezona a do areálů se začali rekreanti vracet. „Pod stan přijeli většinou stálí hosté, jinak ostatní dávají přednost pohodlí chatky nebo karavanu,“ dodala recepční.
Podobně tomu bylo i v Eurocampu v Běšinech. Chatky byly sice obsazeny, ale do stanu se lidem moc nechtělo. Teď se to začíná zlepšovat, uvidíme, jaké bude v nadcházejících dnech počasí,“ podotkla tamní recepční Jarmila Nová.
Majitelé rekreačních středisek teď mají naopak obavy z toho, aby se v silných vedrech nezhoršila kvalita vody. Ta je v těchto dnech všude dobrá a nijak nenarušuje koupání rekreantů.
„Začátek měsíce byl skutečně špatný. Plánovali jsme dovolenou i s dětmi, ale nakonec jsme museli rekreaci přesunout až na tento týden,“ řekla Simona Houdková z Plzně, která nyní tráví na Klatovsku čtrnáctidenní dovolenou s manželem Karlem a dětmi Janičkou a Simonkou.
„Vloni jsme byli na Sušicku a půl dovolené nám propršelo. Jestli tak dopadneme i letos, tak se příští rok vypravím k moři,“ vzpomíná na loňskou rekreaci Martin Bouzek z Klatov, který jezdí každý rok do kempu s celou partou.
„Slušně se nám zaplnil i kemp v Klatovech, kde už je spousta stanů i přívěsů. Většinou jsou to ale rekreanti, kteří tady jen přespí a pokračují dál,“ uvedl ředitel klatovských technických služeb Jiří Pour.
Oproti loňskému roku také v některých střediscích upravovali ceny, ty ale nijak výrazně nevzrostly. Za jednu noc v chatce zaplatí rekreant kolem stovky.