„Jsme tu pro všechny, kteří se dostaly do nepřínivé životní situace, kterou nedokáží sami řešit. Obracejí se na nás lidé, kteří mají problémy s bydlením, dostaly se do dluhů a neví jak dál nebo jsou bez práce a těžko hledají novou, ale i například těhotné maminky, které zůstaly samy,“ popisují sociální pracovnice Jitka Komrsová a Alžběta Nováková.

„Naši poradnu od počátku května navštívilo 25 zájemců o poskytnutí sociální služby a zhruba deset zájemců nás kontaktovalo telefonicky. Nikdo nemusí mít strach nás oslovit. U nás se neviplňují žádné dotazníky, lidé mohou zůstat v anonimitě, jsme totiž tzv. „bezprahové“ zařízení,“ říká Komrsová.

„Sociální poradna se nachází ve Vídeňské ulici č.9. Pro veřejnost je zařízení otevřeno každé pondělí od 9 do 16 hodin. Kontaktovat nás mohou zájemci i telefonicky na číslech 731 433 044 a nebo 376 382 040. Veškeré služby jsou poskytovány diskrétně a bezplatně. Chceme pomoci lidem najít optimální řešení jejich problémů. Nikdo se k ničemu nezavazuje a kdykoliv může ukončit naši spolupráci,“ doplnila informace Nováková.

„Sami občané si mohou určit, jaké problematice a okruhu osob se naše poradna bude v budoucnu věnovat. Lidé k nám mohou přijít, rádi vyslechneme jejich názory a návrhy, např. na rozšíření nabídky sociálních služeb v regionu,“ dodala Komrsová.